Wiele osób próbuje poradzić sobie z zatkanym zlewem na własną rękę. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe i czasem potrzebna jest po prostu profesjonalna pomoc. Jeśli stosowanie środków udrażniających nie pomaga, to kolejnym krokiem, który możemy wykonać sami, jest wyczyszczenie syfonu. Syfonem nazywamy te rury, który znajdują się pod zlewozmywakiem.

Usługi hydraulika czyli czyszczenie syfonu

hydraulik we wrocławiuWbrew pozorom można je łatwo odkręcić. Wiadomo, że najpierw konieczne jest odcięcie dopływu wody. Potem należy odkręcić syfon i sprawdzić, czy przepływa przez niego woda. Można zastosować druty i inne elementy do przetkania i wyczyszczenia syfonu. Jeżeli okaże się, że z syfonem wszystko jest w porządku, to niestety, ale problem z zatkanym zlewem leży głębiej. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie hydraulik we wrocławiu, który ma do dyspozycji profesjonalne sprzęty i na pewno poradzi sobie z zatkanym zlewem – nawet jeśli problem leży głębiej. Po oczyszczeniu syfonu należy ponownie go zamontować, używając do tego wcześniej zdjętych nakrętek. Nie można zapominać też o uszczelkach, które powinny znaleźć się na swoim miejscu (w przeciwnym razie rury będą przeciekać w czasie mycia naczyń). Jeżeli stwierdzimy, że po oczyszczeniu i wlewaniu wody do zlewozmywaka, spływa ona dobrze i bez zakłóceń, to znaczy, że poradziliśmy sobie z problemem, bo leżał on właśnie w syfonie. Zdarza się jednak, że woda pomimo naszych starań nie schodzi i nadal gromadzi się w zlewie.

Wtedy dobrze jest skorzystać z fachowej pomocy. Na szczęście istnieją firmy, które pracują przez całą dobę i są nazywane pogotowiem hydraulicznym. Czasami jest to jedyne wyjście, aby szybko rozwiązać problem zatkanych rur. Opłaty za udrożnienie są zróżnicowane – wszystko zależy od poświęconego przez hydraulika czasu i użytego sprzętu.