Każda kobieta chodzi do kosmetyczni na różnego rodzaju zabiegi, które mają na celu jeszcze bardziej je upiększyć. Jednym z urządzeń powszechnie wykorzystywanych w gabinetach kosmetycznych jest Derma Roller. Dużą zaletą takiego urządzenia jest to, że można go również samodzielnie kupić i wykonywać zabiegi w domu. Jak działa i co to tak na prawdę jest?

Urządzenie poprawiające stan skóry

derma rollerUrządzenie to jest rodzajem rolki z uchwytem oraz wymienną, obrotową głowicą z igłami. Zabieg nim przeprowadzany polega na nakłuwaniu skóry. Derma Roller daje świetne efekty odmładzające i poprawiają stan skóry. Igły, którymi niszczy się mechanicznie naskórek sprawiają, że zaczynają działać procesy naprawcze skóry. Po wkłuciu zostaje naruszona jej ciągłość, a sama igła dociera aż do skóry właściwej. Są one bardzo cieniutkie i wbrew pozorom nie wyrządzają znaczącej i widocznej krzywdy. Mikrouszkodzenia powstające podczas przeprowadzanego zabiegu pobudzają syntezę kolagenu i elastyny, które biorą udział w procesie naprawczym. Warstwa kolagenu staje się grubsza i dzięki temu następuje naturalne spłycenie zmarszczek. Oprócz tego poprawia się jędrność skóry oraz zwężenie porów. Przed zabiegiem skóra powinna być dobrze oczyszczona, a samo urządzenie zdezynfekowane roztworem 70 procentowego alkoholu. W zależności od grubości igieł zabieg można przeprowadzać na całym ciele. Na skórę nanoszona jest zawartość ampułki odżywczej, które bardzo dobrze zostaną wchłonięte i dotrą nawet w najgłębsze warstwy skórne. Po całym zabiegu nakłada się maskę, która łagodzi podrażnienia. Należy również zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry.

Mikronakłuwanie jest metodą szeroko stosowaną w medycynie estetycznej już od wielu lat. Dzięki takiemu urządzeniu jak Derma Roller efekty zabiegów są szybko widoczne i długo się utrzymują – poprawi się nasza jędrność skóry, a zmarszczki będą mniej widoczne. Przed udaniem się na taki zabieg warto upewnić się czy nie ma żadnych przeciwwskazań.