Miłośnicy turystyki rowerowej nie chcą ograniczać swych pasji gdy w ich życiu pojawia się dziecko. Idealnym rozwiązaniem staje się wtedy dobrej jakości przyczepka rowerowa, która może zapewnić bezpieczny transport malucha już od najmłodszego wieku. Taki sprzęt oznacza wspólne rodzinne eskapady bądź po prostu zdrowy i wygodny sposób przemieszczania się dla całej rodziny. 

Kiedy wykorzystujemy przyczepkę dla dziecka?

przyczepka dla dziecka do roweruDobra przyczepka umożliwiająca transport dzieci posiada atesty bezpieczeństwa. Często też umożliwia wykorzystanie jej po odpięciu od pojazdu samodzielnie jako wózek spacerowy czy nawet sportowy, do joggingu. Przyczepka dla dziecka do roweru jest zatem zwykle wielofunkcyjna. Odpowiednio wykonane wnętrze pojazdu dla dziecka powinno posiadać pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, zarówno w wersji jedno, jak i dwuosobowej oraz wygodne i stabilne siedzisko. Warto, by pojazd wyposażony był w amortyzatory, zwłaszcza jeżeli planujemy przewozić najmłodszych. Takie przyczepki można również po zakupieniu dodatkowych akcesoriów w postaci hamaczka wykorzystać do przewozu niemowląt już od około pierwszego miesiąca życia, bez tego zwykle przyczepki służą przewożeniu maluchów od momentu ich stabilnego siedzenia (6-9 miesiąc życia) do określonej wagi, będącej maksymalnym obciążeniem. Wysokiej jakości sprzęt umożliwia dobranie dodatkowych akcesoriów, na przykład wspomagających siedzenie maluchów. Przyczepki mogą być wykorzystywane nawet podczas niepogody, gdyż zwykle są wodoodporne i posiadają osłony przeciwdeszczowe.

Zakup przyczepki rowerowej dla dziecka jest idealnym rozwiązaniem dla rodzin które uprawiają turystykę na rowerach. Umożliwia ona komfortowe uczestnictwo w wycieczkach nawet najmłodszych dzieci, zaś jeżeli posiada funkcję wózka ułatwia również codzienne życie po zejściu z roweru.