Rynek europejski stopniowo zalewany jest przez produkty chińskie. Jest to proces, który trwa już od co najmniej kilkunastu lat i zbyt szybko się nie zatrzyma, przynajmniej nic na to nie wskazuje. Dzieje się tak z tego powodu, że większość rzeczy produkowanych w chinach jest dużo tańszych od tych wyprodukowanych w europie. Jakość produktów jest kwestią sporną, więc zostawmy ją w spokoju.

Produkty wykonane w chinach

zamek do drzwi chińskichRozejrzyjmy się na to, co nas otacza. Wchodząc do swojego domu, patrząc na jakikolwiek przedmiot zauważamy, że został on wykonany w chinach. Weźmy za przykład drzwi działowe lub frontowe, to jest nieważne. Jestem tego pewien, że znaczna część społeczeństwa posiada w swoim domu drzwi produkcji chińskiej. Drzwi w domu są najstarszym systemem zabezpieczenie, jeśli chcemy, aby nikt niepowołany nie dostał się do danego pomieszczenia to pierwsze co robimy to zamykamy drzwi na klucz. O tym, czy drzwi są w stanie zabezpieczyć dane pomieszczenie nie świadczy tak bardzo sama płyta drzwiowa, a raczej sam jej zamek. Zamek do drzwi chińskich nie różni się wcale od innych zamków. Jeśli chcemy możemy w naszych drzwiach, które zostały wyprodukowane w całości w chinach zamontować zamki europejskiej produkcji. Jednak nie jest to konieczne, chińskie firmy produkujące zamki do drzwi produkują swoje zamki na tym samym poziomie co najlepsze firmy z pozostałej części świata z tym że kwota, za jaką są one sprzedawane jest niejednokrotnie kilkaset złotych niższa. Uważam, że w zestawieniu ceny do jakości zamki chińskie wypadają dużo korzystniej od tych europejskich.

Kupując drzwi bez zamków musimy się zastanowić nad tym, czy warto płacić niebotyczną sumę za jeden zamek, czy lepiej zaoszczędzić pieniądze i mieć równie dobre zamknięcie drzwi produkcji chińskiej. Dostępność tych produktów jest na tyle duża, że nie powinniśmy mieć żadnego problemu ze znalezieniem odpowiadającego naszym preferencjom produktu.