Patery na ciasta są nieodłącznym wyposażeniem zastawy stołowej podczas imprez oraz innych uroczystości. Szeroki wybór sprawia jednak, że mamy wątpliwości, która z nich sprawdzi się w swojej roli najlepiej. Patera z kloszem zdecydowanie wybija się na tle pozostałych i to właśnie jej się dzisiaj przyjrzymy.

Ekspozycja wypieków dzięki paterze z kloszem

patera na ciasto z kloszemNa paterze możemy umieść zarówno torty czy placki jak i ciasteczka. Często możemy zobaczyć na niej również owoce, które doskonale się na niej prezentują. O ile owoce nie są narażone na wysychanie, tak wszelkiego rodzaju ciasta warto przed nim chroni. Producenci pomyśleli również o tym aspekcie, dlatego w ich ofertach znaleźć możemy paterę z kloszem. Chroni ona nie tylko przed wysychanie, ale jest również zabezpieczeniem przed zanieczyszczeniami czy owadami. Jest ona wręcz niezastąpiona przy szwedzkim stole zapewniając jednocześnie doskonałą ochronę oraz ekspozycję. Zwykle patera na ciasto z kloszem przyjmuje wygląd okrągłej tacy umieszczonej na nóżce. Klosz do niej dołączony w większości przypadków wykonany jest ze szkła bądź przeźroczystego tworzywa sztucznego, aby zapewnić doskonałą ekspozycję znajdujących się na niej ciast. W zależności od własnych upodobań oraz charakteru uroczystości mamy możliwość zakupu patery nie tylko okrągłej, ale również prostokątnej czy kwadratowej. Ponadto różnorodność wśród rozmiarów jest tak ogromna, że z pewnością trafimy na produkt idealny dla siebie. Patera nie musi posiadać jedynie jednego piętra, na którym umieścimy wszystkie ciasta. Niezwykły efekt wywołują bowiem modele piętrowe.

Patera na ciasta nie musi być jednak wykorzystywana tylko podczas ważnych uroczystości. Nie bójmy się wykorzystywać ją w zwykłe dni kiedy przyrządzimy swoje ulubione ciasto. Dzięki temu nie tylko pochwalimy się swoimi umiejętnościami gastronomicznymi przed gości bądź domownikami, ale również uchronimy ciasto przed wyschnięcie, gdy skorzystamy z załączonego klosza.