Zastanawiacie się nad prezentem, który dziecku będzie przynosił radość, a przy okazji korzystnie wpłynie na rozwój? Propozycji jest wiele. Książeczki, zabawki interaktywne, płyta z muzyką. A może warto zdecydować się na rower?! Już dwulatkowi można kupić taki, na którym będzie odpychał się nogami. Korzyści naprawdę jest sporo.

Rozwój dziecka dzięki rowerkowi biegowemu

rowerek biegowy dla dzieckaWarto pamiętać, by rowerek biegowy kupić wówczas, gdy dziecko jest na tyle wysokie, że sięga stopami podłoża. W końcu o to chodzi, by komfortowo odpychało się, jadąc przed siebie. Ćwiczenie motoryki to jeden z plusów jazdy na takim rowerku. Maluch uczy się utrzymywania równowagi, pracują mięśnie nóg, poprawia się koordynacja. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej będzie potem przesiąść się na większy rower z pedałami. Poza tym jazda uczy samodzielności, a także reakcji na wiele czynników. Dziecko lepiej się także orientuje w przestrzeni, mając do dyspozycji rowerek. Poza tym to świetna zabawa. Maluch zabrany na spacer do parku może podróżować na swoim rowerku. A dla rodzica to przy okazji wielkie szczęście móc obserwować, jak sobie radzi dzieciak. Rowerek biegowy dla dziecka jest lekki i łatwo pokonywać nim niewielkie przeszkody. To kolejny argument za jego kupnem. Wbrew pozorom jazda jest bezpieczna, w końcu wszystko i tak odbywa się pod kontrolą dorosłych. Zresztą, obaw można się pozbyć, na przykład kupując ochraniacze na łokcie czy kolana. A potem ruszać w trasę.

Aktywność fizyczna to rozwój i to już od najmłodszych lat, dlatego warto zdecydować się na rowerek biegowy dla swojego dziecka. Maluch będzie zadowolony, rozwinie motorykę, poczuje, czym jest niezależność. Poza tym w ten sposób można przyzwyczajać kilkulatka do uprawiania sportu. Może za kilka lat, zamiast po szkole usiąść przed komputerem, wyjdzie na dwór pojeździć na rowerze.