Z kart pamięci korzystamy praktycznie każdego dnia. Używamy ich w telefonach komórkowych, aparatach fotograficznych i w komputerach. Karty mają coraz większe pojemności, dzięki czemu możemy na nich zapisać mnóstwo różnych danych. Zapisujemy na nich zdjęcia, muzykę czy ważne pliki. Jeśli uszkodzimy kartę pamięci to nie musimy od razu wpadać w panikę.

Jak odzyskać dane z uszkodzonej karty pamięci?

odzyskiwanie danych z karty pamięciKażdemu może się zdarzyć przypadkowe uszkodzenie karty pamięci. Jest to rzecz wytrzymała, ale dosyć delikatna. Uszkodzenie karty może spowodować stres i obawę przed utraceniem danych, które na niej zapisaliśmy. To jednak zupełnie niepotrzebne, bo wszystkie dane można łatwo odzyskać. Oczywiście nie zrobimy tego sami, bo do tego potrzebne są specjalne urządzenia, czytniki i przede wszystkim oprogramowanie. Można natomiast skorzystać z usług firm, których specjalizacją jest odzyskiwanie danych z karty pamięci. Takich firm jest sporo, ale zawsze można wybrać taką, która zlecone prace realizuje najszybciej. Odzyskanie danych z karty to kwestia kilku godzin, ale termin realizacji to druga kwestia. Jeśli dane zapisane na karcie są dla nas bardzo ważne i bardzo potrzebne to można skorzystać z usług firm informatycznych działających trochę na zasadzie pogotowia. Jest kilka firm, które zlecenia na odzyskiwanie danych realizują całodobowo. Trzeba tylko liczyć się z tym, że priorytetowe potraktowanie zlecenia może trochę kosztować.

Jeśli uszkodziliśmy przez przypadek kartę pamięci to zachowajmy się racjonalnie i po prostu zawieźmy kartę do firmy informatycznej zajmującej się odzyskiwaniem danych. Nie ma absolutnie powodu do paniki, bo profesjonalni informatycy oferujący usługę data recovery potrafią odzyskać dane z każdego nośnika pamięci bez względu na jego stan techniczny.