W domu każdy z nas posiada apteczkę, choć nie zawiera ona zbyt dużo artykułów. Najczęściej są to bandaże, plasterki, woda utleniona i tabletki przeciwbólowe. Modele apteczek wykorzystywane w zakładach pracy, muszą być znacznie lepiej wyposażone. 

Zawartość wkładów do apteczek din 

wkłady do apteczki din 13164Apteczki za maksymalnie kilkanaście złotych, są mało użyteczne, ponieważ w środku znajdziemy parę artykułów medycznych, Nigdy nie wiadomo co się może nam, lub osobom w naszym otoczeniu przydarzyć, więc lepiej być na to przygotowanym. Wkłady do apteczki din 13164 są idealne do stosowania w każdym zakładzie pracy oraz w pojazdach mechanicznych. Zawierają  artykuły przydatne w razie drobnych skaleczeń, złamań, oparzeń, czy poważnych uszkodzeń ciała, więc przydadzą się w każdych warunkach. Przede wszystkim we wkładach din 13164 znajdziemy sporo jednorazowych plasterków, bandaży o różnej szerokości, opatrunków elastycznych i jałowych oraz przylepiec. W razie potrzeby, możemy użyć tradycyjną chustę trójkątną, która jest przydatna przy usztywnianiu złamanej kończyny górnej, czy nawet zabezpieczeniu otwartej rany. We wkładzie jest kilka chust trójkątnych wykonanych z różnych materiałów. To co wyróżnia droższe modele apteczek od tych za kilkanaście złotych, jest obecność we wkładzie kilku masek, lub jednorazowych ustników do wykonywania resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Ponadto w apteczce są też nożyczki, jednorazowe rękawiczki, koc ratunkowy, czy gumowa opaska uciskowa, która przydaje się przy tamowaniu krwotoków. 

Wkłady do apteczek, jak i całe apteczki kupimy w każdym sklepie medycznym oraz w sklepach internetowych. Modele apteczek din 13164 spełniają restrykcyjne normy unijne, więc będą obowiązywały we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej.