Scrapbooking stał się w ostatnim czasie dość popularną metodą zdobnictwa wielu przedmiotów wykonywanych z papieru. Nic zresztą dziwnego, doskonale sprawdza się on przy tworzeniu efektownych kartek okolicznościowych i przy kreowaniu niepowtarzalnych, pamiątkowych albumów do zdjęć. Ozdoby wykorzystywane w scrapbookingu są różne, część z nich wykonana jest z drewna.

Przydatne ozdoby z drewna

ozdoby do scrapbookingu z drewnaScrapbooking w gruncie rzeczy opiera się na tworzeniu wypukłych dekoracji na powierzchni odpowiednio sztywnej kartki papieru. Wiele osób zajmujących się scrapbookingiem wykorzystuje do tego celu specjalnie produkowane ozdoby do scrapbookingu z drewna. Są to elementy, które cechują się powierzchnią poddaną odpowiedniej obróbce – przede wszystkim podlega ona starannemu wypolerowaniu. Ozdoby drewniane do scrapbookingu charakteryzują się zazwyczaj niewielkimi rozmiarami i nie są to z pewnością elementy cechujące się dużą grubością. Producenci pamiętają bowiem, przy ich wytwarzaniu, że są to elementy, które mają zostać zamocowane na kartce papieru, która nie może ulec zniszczeniu pod wpływem wagi wszystkich ozdób umieszczonych na jej powierzchni. Jeśli chodzi o wygląd drewnianych ozdób wykorzystywanych w scrapbookingu przyjmują one różne kształty i bardzo często nawiązują do konkretnych okoliczności, dzięki czemu osoby wykonujące, np. kartki okolicznościowe przy wykorzystaniu metody scrapbookingu, mogą bez większego problemu znaleźć odpowiednie ozdoby pasujące do danej okoliczności.

Najczęściej ozdoby wykonywane z drewna podlegają jedynie delikatnemu lakierowaniu, pozostając w naturalnym kolorze. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy na rynku elementów drewnianych pomalowanych na konkretny kolor. Zawsze również, jeśli potrzebujemy danej ozdoby w konkretnym kolorze, możemy pomalować ją samodzielnie.