Wraz ze zmianami klimatycznymi zachodzącymi na terenie całego kontynenty w Polsce w okresie burzowym coraz częściej spotykane są bardzo silne wiatry. W mieście w którym mieszkam ostatnia wichura zdołała zerwać jedną z warstw konstrukcyjnych mojego drewnianego garażu. Należało się tym jak najszybciej zająć, aby znajdujący się wewnątrz samochód w żaden sposób nie ucierpiał. 

Naprawa dachu przy pomocy wkrętów typu farmer

wkręty farmeryNigdy wcześniej nie miałem do czynienia z naprawami poszyć dachowych dlatego przed rozpoczęciem prac postanowiłem zasięgnąć opinii na kilku forach budowlanych. Informacje jakie chciałem zdobyć to przede wszystkim jakich narzędzi oraz produktów powinienem używać. Elementem który powtarzał się w każdej odpowiedzi były wkręty farmery. Nigdy wcześniej o nich nie słyszałem dlatego postanowiłem dowidzieć się o nich czegoś więcej. Będąc w sklepie budowlanym dowiedziałem się, że wkręty farmery to bardzo specjalistyczny rodzaj łączników używanych najczęściej właśnie w konstrukcjach dachowych lub innych drewnianych strukturach. Pokryte są one specjalną powłoką, która jest zabezpiecza przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Posiadają specjalną końcówkę nawiercającą dzięki czemu montowanie ich w konstrukcjach drewnianych jest znaczenie szybsze oraz prostsze. Wkręty farmery dodatkowo usztywniają całą formę. Dzięki użyciu tego typu mocowań nowy dach na garażu jest stabilny oraz wytrzymały na silne podmuch wiatrów.

Reasumując jeśli planujemy zbudować konstrukcję drewnianą, która powinna być stabilna, wytrzymała oraz odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne użycie wkrętów typu farmer jest czynnością obowiązkową. Dzięki nim mamy gwarancję wzmocnienia oraz zabezpieczenia całego budowanego elementu. Posiadają bardzo różne rozmiary dlatego jesteśmy z ich pomocą w stanie połączyć każdy element.