Kiedy dzieci dorastają, to często robi się tak, że już nie chcą jeździć na wakacje z rodzicami. Mi było trochę przykro, gdy pierwszy raz usłyszałam od nastoletniej córki, że nie ma ona ochoty jechać z rodzicami na odpoczynek i do tego jeszcze z dwójką niewiele młodszych braci. To nie było to, co chciałam usłyszeć. I teraz już stwierdziłam, że ten wyjazd musimy już spędzić razem.

Rodzinne wakacje – najlepsze do spędzenia nad morzem

najlepsze rodzinne wakacje nad morzemPoinformowałam naszą dużą rodzinę, że tym razem, mimo że każdy ma inne pomysły na spędzenie wolnego czasu, pojedziemy nad morze razem, całą rodziną. Powiedziałam, że teraz zbliża się już moment, gdy każdy będzie chciał robić co innego, więc ten jeden ostatni raz spędźmy wakacje przyjemnie, ciesząc się z własnego towarzystwa. Na szczęście każdy wyraził zgodę, chociaż dzieci jeszcze niejako kręciły nosami. Ale mimo wszystko się zgodziły. Musieliśmy jednak znaleźć jak najlepsze miejsce, w którym każdy członek naszej rodziny znajdzie coś dla siebie. To musiały być nasze najlepsze rodzinne wakacje nad morzem. I tutaj zaskoczył mnie mój mąż, bo znalazł wspaniałe miejsce nad polskim morzem, które oferowało w bliskiej odległości mnóstwo bardzo fajnych atrakcji. Absolutnie nie mogliśmy czymś takim pogardzić. Zadzwoniłam tam i zabukowałam nocleg dla nas wszystkich, nie mogąc się już doczekać tego wypadu. Liczyłam na masę wspaniałych chwil, które każdy z nas zapamięta na długo.

Gdy pokazałam dzieciom zdjęcia z tego miejsca i opisałam, jak to w całości wygląda, to przez chwilę się martwiłam, że znowu zaczną narzekać. Ale jednak magia tego punktu zrobiła swoje – wszyscy byli zachwyceni, że jedziemy w takie miejsce i nawet zaczęliśmy wspólnie obmyślać plan naszego pobytu, czego dawno już razem nie robiliśmy.