W każdym mieście znajdziemy szkoły języków obcych. Obecnie bez znajomości języka obcego trudno odnaleźć się w świecie. Już od najmłodszych lat szkolnych uczymy się języków obcych. W programach szkół, często też przedszkoli, jest to już od wielu lat normą.

W Krakowie szybko nauczysz się angielskiego

nauka angielskiego KrakówWiemy jednak jak wygląda nauka w szkole. Nie mówię, że nauczyciele są źli. To nieprawda. Chodzi mi raczej o to, że jest tak duża grupa dzieci. W mojej podstawówce nie byliśmy w ogóle dzieleni na grupy – uczyliśmy się całą klasą, a nauczycielowi dość trudno było zapanować nad trzydziestoma dzieciakami. W liceum już były grupy podzielę pod względem poziomu znajomości języka. Mimo wszystko uważam, że najlepiej będzie jeśli zapiszemy swoje dziecko na dodatkowy kurs w szkole języków obcych. Musimy przyznać, że przydaje nam się nauka angielskiego Kraków to miejsce, gdzie jest wiele szkół językowych. Mają one zróżnicowaną ofertę. Niektóre prowadzą kursy już dla małych dzieci. Moja córka chodzi na taki kurs od drugiej klasy szkoły podstawowej. Dzięki temu ma lepsze oceny w szkole, a kiedy jedziemy na wakacje, nie wstydzi się odezwać po angielsku. Jest dumna z tego, że tyle potrafi. Nawet czasem poprawia nas. Chodzi na kurs do dobrej szkoły językowej. Uczy się w grupie rówieśniczej, która nie przekracza liczebności kilkunastu osób. Lektor jest bardzo cierpliwy i ma czas dla każdego z małych kursantów. Niemal cały kurs prowadzony jest w języku angielskim, więc dziecko osłuchuje się języka.

Uznałam, że zapiszę ją do szkoły językowej, by miała lepszy start. Teraz bez znajomości języka obcego trudno o pracę, a co będzie za kilkanaście lat? Moja córka już nie będzie musiała się tym martwić. Może nawet zdecyduje się na studia filologiczne w przyszłości.