Każda pora roku ma w sobie coś szczególnego. Zima jest zimna, jesień jest mokra, wiosna jest burzowa, a lato gorące. Wiemy też, jak poszczególne pory roku wpływają na ludzi. A co zwierzętami? Czy odczuwają zmiany towarzyszące zmianom kalendarzowym? Oczywiście. Pogoda wpływa na pewno na ich samopoczucie.

Gliwice: pielęgnacja psa to okazywanie troski

psi fryzjer z gliwicChoćby z takich technicznych przyczyn, jak temperatura. Latem psom jest gorąco, ponieważ „mają na sobie” tę samą sierść, którą noszą i zimą. Dlatego wielu właścicieli korzysta latem z usług gliwickich psich fryzjerów. Jednak nie jest zasadą, żeby odwiedzać ich akurat latem. Właściciele niektórych psów mają dużą trudność w utrzymaniu czystości domu i psa jesienią i zimą. Gdy jest mokro, a pies ma długi włos lub długą sierść, przynosi błoto do domu. Dlatego okres jesienny jest również czasem strzyżenia. Zimą psy potrzebują ciepła, więc strzyżone są zazwyczaj tylko te, które mogą liczyć na ciepłe ubranko podczas spaceru. Pamiętajmy, że psi fryzjer z gliwic czy z innego miasta, nie musi wcale psa strzyc. Może go również wykąpać i uczesać, jeśli nasz pupil ma tendencję do roznoszenia brudu po domu. Długa sierść psa jest piękna, ale jest też zmorą osób, które ten dom sprzątają. Jeśli nie chcemy psu obcinać sierści, bo nam się podoba, a psu nie przeszkadza, możemy jedynie, skrócić ją co nieco na jego łapkach. Warto pamiętać, że wizyty w takich gliwickich salonach dla zwierząt mają również pragmatyczne zastosowanie.

Niektóra sierść ma tendencję do kołtunienia, a dalej już blisko do chorób skóry. Lepiej nie dopuszczać do takich sytuacji, tylko im zapobiegać. Zabiegi pielęgnacyjne psa, mogą być przyjemnością, i dla właściciela i dla pupila. Ważne jest jak podejdziemy do tego tematu. Czy jak do zbędnego dodatku, czy jak do oznaki troski o naszego czworonoga.