Zbieraniem monet kolekcjonerskich zajmuje się coraz więcej osób. Każdy może kolekcjonować monety, ale jeśli już to robimy to warto poświęcić się tej pasji w całości. Bo to nie jest tak, że możemy kupować byle co i byle gdzie. Trzeba dokładnie wiedzieć jakich monet szukamy i w jakim powinny być stanie. A jeśli już znajdziemy odpowiednie egzemplarze to trzeba o nie odpowiednio dbać i właściwie je przechowywać.

Zróbmy zapas ochronnych kapsli na monety

ochronne kapsle do monetPrawidłowo przechowywane monety kolekcjonerskie powinny być w całości zamknięte w opakowaniu tak, żeby nie osiadał na nich pył i kurz. Najlepiej jeśli w tym celu skorzystamy z albumów, które będą oczywiście służyły do przechowywania w nich konkretnych egzemplarzy. Dla każdej grupy monet można kupić albumy, w których należy je umieszczać we właściwych miejscach. Jeśli nie kolekcjonujemy monet grupami tematycznymi tylko zbieramy pojedyncze egzemplarze to warto zaopatrzyć się w ochronne kapsle do monet, które można kupić w każdym sklepie numizmatycznym. Jeden kapsel kosztuje około pięćdziesięciu groszy i bardzo dobrze chroni monetę przed zanieczyszczeniami. Jeśli będziemy przechowywać monety w specjalnych kapslach to na pewno ząb czasu ich nie nadgryzie. Jeśli kolekcjonujemy monety, których wartość jest wysoka, to zabezpieczmy je od kurzu i pyłu. Pamiętajmy też, żeby monety trzymać schowane w miejscach, do których nie dociera słońce.

Kolekcjonowanie monet to hobby, które nie należy do tanich, chociaż zależy to od rodzaju monet, jakie zbieramy. Najdroższe egzemplarze potrafią być warte setki tysięcy złotych. Na pewno każda moneta warta jest tego, żeby właściwie ją przechowywać i odpowiednio o nią dbać. W tym celu wystarczy kupić kapsle lub odpowiedni do naszej kolekcji album. To pierwsze rozwiązanie zawsze się sprawdza.