Uchodziłem za oszczędnego człowieka w swoim środowisku, ponieważ nigdy nie lubiłem wydawać niepotrzebnie pieniędzy. Jeżeli coś dało się naprawić to nie widziałem sensu, żeby wymieniać to na nowe. W domu potrafiłem zrobić i naprawić dosłownie wszystko.

Wybór właściwego materiału dla parasola ogrodowego

tkaniny pcvPrzed wiosną żona poprosiła mnie, żebym naprawił parasol ogrodowy, ponieważ materiał był już podarty. Wiedziała, że kupno nowego nie wchodziło w grę i wierzyła, że z parasolem bez problemów sobie poradzę. Sprawdziłem ile materiału potrzebowałem i udałem się do sklepu, w którym dostępne były różne tkaniny pcv, żeby wybrać jakąś odpowiednią. Sprzedawcy w sklepie od razu wyjaśniłem, że potrzebna była mi odpowiednia tkanina na parasol ogrodowy i zaprowadził mnie do działu z tkaninami pcv, gdzie mogłem wybrać sobie właściwy materiał. Wybrałem tkaninę w kolorze ciemnej zieleni, która idealnie chroniła przed promieniami słonecznymi. Kupiłem nieco więcej tkaniny, żeby mieć w zapasie. Nie wiedziałem czy wszystko uda mi się tak bezproblemowo wykonać, ponieważ pierwszy raz zajmowałem się parasolem ogrodowym. Starą tkaninę zdjąłem i na jej wzór wyciąłem z nowej odpowiedni kształt. Obszyłem wszystko na maszynie do szycia i zabrałem się za zakładanie nowej tkaniny na parasol. Trochę się przy tym namęczyłem, bo wbrew pozorom wcale to nie było takie proste zadanie. Kiedy już parasol był gotowy zawołałem żonę, żeby jej się pochwalić. Była zachwycona i dziękowała, że się tym od razu zająłem.

Po jakimś czasie jeszcze kupiłem więcej tej samej tkaniny, ponieważ postanowiłem zrobić zadaszenie na bujance i chciałem, żeby wszystko było w tym samym kolorze. Efekt był niesamowity i sam byłem pod wrażeniem swojego niesamowitego jak się okazało talentu.