Jeśli chcemy zareklamować swoją firmę w sposób zaplanowany i profesjonalny to musimy udać się do agencji reklamowej, która opracuje dla nas strategię marketingową. Ciekawa reklama wiąże się z tym, że trzeba zainwestować w plakaty, billboardy, kalendarze czy inne akcesoria reklamowe. Dlatego właśnie każda agencja reklamowa współpracuje z firmami, które oferują usługi poligraficzne.

Bez poligrafii nie byłoby reklamy

poligrafia bydgoszczBez firm świadczących profesjonalne usługi poligraficzne nie było reklamy. Nie byłoby też książek, czasopism, ulotek ani nawet opakowań produktów spożywczych. Można sobie nawet nie zdawać z tego sprawy, jak ważną dziedziną przemysłu jest właśnie poligrafia. Zakłady poligraficzne oferują każdy rodzaj usługi związany z drukowaniem na skalę przemysłową. Wracając zatem do skorzystania z pomocy agencji reklamowej musimy wiedzieć, że każdy rodzaj reklamy poza internetową, możliwy jest właśnie dzięki zakładom poligraficznym. Co ciekawe, jest jedno miasto w Polsce, w którym bardzo mocno rozwinęła się i ewaluowała poligrafia Bydgoszcz jest właśnie tym miastem, w którym działa obecnie kilkanaście największych w kraju profesjonalnych drukarni. Zdecydowana większość gazet i książek drukowana jest właśnie w Bydgoszczy. Trzeba tylko podkreślić to, że zakłady poligraficzne nie świadczą raczej usług dla klientów indywidualnych. Obsługują one firmy, urzędy, wydawnictwa i instytucje, które swoje zamówienia składają na skalę hurtową.

Odkąd tylko wymyślono druk to zaczęto go wykorzystywać również w reklamie. Już pierwsze gazety, które się wówczas ukazały, były wypełnione informacjami o usługach lokalnych rzemieślników – była to właśnie forma reklamy. Dzisiaj branża reklamowa nie mogłaby istnieć bez branży poligraficznej, ale ta zależność jest oczywiście dwukierunkowa.