Wiele starszych osób boryka się ze schorzeniami, uniemożliwiającymi codziennie funkcjonowanie. Twierdzą, że sport jest tylko dla młodych. Po części tak jest, ale nie zawsze ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości. Ruch jest wskazany dla każdego, niezależnie od wieku i płci. Jaki więc „sport” jest dla każdego, oraz czy taki w ogóle istnieje?

Taniec jest dobry dla każdego

bydgoszcz taniecWarto na początku powiedzieć, że aby zachować regularną aktywność fizyczną, nie trzeba nosić zawodowo ciężarów oraz biegać maratony. Te ćwiczenia są dla zaawansowanych sportowców, którzy swoje sportowe zainteresowania rozwijają od wielu lat, najczęściej od młodego dzieciństwa. Jest jednak pewna grupa aktywności, które są dostępne dla każdej grupy wiekowej, a nawet dla kobiet w ciąży oraz krótko po porodzie. Jest to taniec! Rodzaje tańca to szeroka gama wyboru, który wpasuje się w gusta każdego. W większych miastach, ośrodki oferujące zajęcia taneczne kwitną i z roku na rok zwiększają swoją liczebność. Jeżeli chodzi na przykład o Bydgoszcz taniec jest bardzo popularny w formie zumby, czyli treningu cardio i wysiłkowego. Jest to świetne połączenie wszystkich elementów, które powinny być zawarte w aktywności fizycznej. Taniec towarzyski również zyskuje swoją popularność przez różne warianty stylów – samba, salsa, flamenco czy tango. Wiele osób, nawet w podeszłym wieku, chętnie korzystają z tych zajęć. Nie tylko jest to trening dla całego ciała, ale też może pomóc w poprawie relacji z partnerem czy partnerką oraz wzmocnić więź. Taniec działa na niemal każdej płaszczyźnie życia.

Do korzyści uczęszczania na zajęcia taneczne można zaliczyć między innymi rozwój rytmiczny i ruchowy. Muzyka pozwala nas uspokoić, zrelaksować się, a taniec w jej rytm działa zbawiennie na układ nerwowy. Jest to nawet udowodnione naukowo, że regularne spędzanie czasu, połączone ze słuchaniem muzyki, koi nerwy i pozwala pozbyć się stresu.