Obecnie do wywozu gruzu zobowiązane są firmy budowlane. Niezależnie od tego, czy prace dotyczą nowego obiektu budowlanego, czy jego remontu, w sytuacji, gdy powstają odpady, w postaci gruzu, muszą one zostać usunięte przez profesjonalną firmę, która następnie zajmie się jego kruszeniem lub przekaże go przedsiębiorstwu, które świadczy tego typu usługi.

Gdzie zamówić kontener na gruz?

wywóz gruzu - krakówObecnie, firmy, które realizują usługi budowlane, w trakcie których powstają odpady w postaci gruzu, zobligowane są do posiadania wpisu w BDO – Baza Danych Odpadowych. Jest to system ewidencyjny, który pozwala na większą kontrolę nad odpadami, jak również sposobem ich magazynowania, jak również utylizacji. Gruz zaliczy jest do odpadów budowlanych, który musi być przechowywany w odpowiedni sposób. Dlatego tak ważny jest również wywóz gruzu – Kraków, to miasto, w którym realizowana jest duża liczba prac budowlanych, posiada rozwinięty sektor, w którym przedsiębiorstwa świadczą usługi związane z wywozem odpadów. Dodatkowo, firmy te oferują wynajem kontenerów, które pozwalają na właściwe przechowywanie gruzu, jak również utrzymanie porządku na placu budowy, czy w miejscu, gdzie przeprowadzany jest remont. Kontenery posiadają różne wielkości, dlatego można dostosować ich wybór do potrzeb.

Gruz musi zostać następnie przekazany do utylizacji. Bardzo ważne jest, aby nawiązywać współpracę wyłącznie z profesjonalnymi firmami, które posiadają wpis w BDO. Każde przekazanie odpadów musi zostać potwierdzone zarówno odpowiednimi dokumentami, jak również być uwzględnione w Bazie Danych Odpadowych. Profesjonalne firmy, które świadczą usługi tego typu często posiadają odpowiednie narzędzia, które wykorzystywane są następnie do kruszenia gruzu, czyli jego utylizacji.

Źródło: www.gruz-odpady.pl