Wilgoć jest najmniej pożądanym elementem w każdym domu. Oprócz pogorszenia walorów estetycznych w pomieszczeniach objawiających się w postaci pleśni i grzybów działa ona również niekorzystnie na zdrowie domowników. Pojawiają się wówczas liczne schorzenia wywołane właśnie przez zbyt dużą wilgoć panującą w pomieszczeniach. 

Izolacja budynków mieszkalnych przed wilgocią 

system hydroizolacjiJuż na etapie budowy domu powinniśmy się zastanowić jaki system hydroizolacji powinien zostać wykorzystany. Waz z rozwojem budownictwa wzrosła tez jakość produktów wykorzystywanych do zabezpieczenia budynku przed wilgocią. Przemoczone ściany stanowią mniejsze zabezpieczenie przed uciekającym ciepłem.Co za tym idzie nasze wnętrza nie będą jedynie nieestetycznie wyglądały, ale również mimo stałego ogrzewania temperatura panująca wewnątrz będzie się obniżała, jeśli nie przyłożymy szczególnej uwagi do systemu hydroizolacji. Ciepło panujące wewnątrz domu jest podstawą i kojarzy się każdemu z bezpieczeństwem. Stale rozwijający się świat budownictwa stoi dla nas otworem jeśli tylko wykorzystamy nowoczesne technologie, które mają poprawić komfort naszego życia. Wiele firm oferuje różnego rodzaju produkty, typu hydroizolacje bitumiczne, w których skład wchodzą masy uszczelniające; hydroizolacje mineralne bez dodatku bitumów do uszczelniania ścian, posadzek, fundamentów, balkonów i tarasów. Ponadto możemy wybrać również płynne membrany na bazie czystych żywic poliuretanowych do hydroizolacji w wykonywania warstw wierzchnich.

Jak dobrze widzimy, jeśli zależy nam na dobrze zabezpieczonych przed wilgocią pomieszczeniach, nie będziemy mieli najmniejszego problemu, aby wprowadzić to w życie. Szeroki zakres materiałów pozwala na pozbycie się niechcianej pleśni i uczynienie swojego domu szczelnym, ciepłym schronieniem.