Każde dziecko uczy się poprzez zabawę i to nie tyko w domu, ale, przede wszystkim, poza nim, na świeżym powietrzu. Plac zabaw dla maluchów jest bezpieczną przestrzenią, na której mogą znaleźć przeróżne przyrządy i atrakcje dostosowane do ich wieku.

Co powinien zawierać plac zabaw?

certyfikowane place zabaw dla dzieci w śląskimJeszcze kilka lat temu, dzieci nie miały tak kolorowego otoczenia jak dziś, gdyż miejsca przeznaczone dla nich były z betonu i stali. Obecnie projektanci tworzą place zabaw w taki sposób, aby były maksymalnie bezpieczne i przyjazne dzieciom. Są one specjalnie projektowane od podstaw, aby w razie upadku maluchy nie zrobiły sobie krzywdy. Najczęściej są stosowane specjalne maty z pianki, która doskonale amortyzuje uderzenia. Równie dobrze może to być mata przerostowa czy dedykowana do takich miejsc guma. Co do przyrządów znajdujących się na placu, to coraz częściej są one wykonane z drewna, które jest naturalnym i bezpiecznym materiałem. Certyfikowane place zabaw dla dzieci w śląskim województwie można kupić bezpośrednio u producenta i zamontować w ogrodzie koło domu. Mogą one wyglądać identycznie jak te, które dzieci odwiedzają w parkach, ale również mogą stanowić zupełnie indywidualną kompilację dostępnych elementów, które są produkowane w formie modułowej. Przeważnie są to huśtawki, zjeżdżalnie, drabinki, karuzele czy ścianki do wspinaczki. Dodatkowo place zabaw mogą mieć nieco inny stopień trudności, przez co będą odpowiednie dla dzieci w wieku dwóch – trzech oraz pięciu – dziesięciu lat.

W ostatnich latach bardzo wielu rodziców mieszkających poza miastem w domu jednorodzinnym, zdecydowało się na zamontowanie w ogrodzie placu zabaw, który posiada odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Bez wątpienia jest to idealne miejsce dla maluchów w każdym wieku.