Woda podtrzymuje życie na ziemi. Nie da się ukryć, że bez niej przetrwanie na ziemi nie byłoby możliwe. Nasze ciało składa się nawet w siedemdziesięciu procentach z wody. Jednak pijąc wodę warto pamiętać o tym by była ona odpowiednio czysta. Nawet pijąc wodę butelkowaną nie możemy mieć pewności co do tego czy jest ona idealnie czysta. Warto więc samodzielnie zająć się oczyszczaniem.

Oczyszczanie wody z zanieczyszczeń

filtry do uzdatniania wodyPicie wody prosto z kranu jest z reguły bardzo mocno krytykowane. Chodzi przede wszystkim o to, że taka woda może zawierać zbyt dużo minerałów. Nie da się ukryć, że są nam one bardzo potrzebne ale jednak ich nadmiar może nam bardzo szkodzić. Wodę z kranu możemy pić więc tylko wtedy gdy jest ona odpowiednio oczyszczona. Do tego zadania wystarczy używać urządzeń jakimi są nowoczesne filtry do uzdatniania wody. Do niedawna praktycznie każdy używał w swoich domach filtrów węglowych. Jest to rozwiązanie, które od dawna się stosuje i świetnie się ono sprawdza. Jednak skuteczność filtrów węglowych nie jest aż tak duża jak skuteczność filtrów odwróconej osmozy. Ten rodzaj filtrów jest w stanie oczyścić wodę ze skutecznością wynoszącą nawet 99,9%. Możliwe to jest przede wszystkim dzięki nowoczesnym membranom półprzepuszczalnym. Te elementy filtrów są w stanie zatrzymywać nawet bakterie i wirusy mogące wywoływać groźne choroby. Przykładem popularnej bakterii żyjącej w wodzie jest bakteria e coli.

Na dzień dzisiejszy zakup filtrów odwróconej osmozy jest bardzo prostą sprawą. Bez większych problemów takie filtry znajdziemy w marketach. W miastach funkcjonują już nawet takie sklepy, które skupiają się przede wszystkim na sprzedaży takich filtrów. Wymiana wkładów filtrujących w tych urządzeniach powinna odbywać się nie rzadziej niż co 3 miesiące.