Dla dzieci plac zabaw jest idealnym miejscem do zabawy, ale też poznawania innych dzieci. To wydzielona przestrzeń, w której mogą się bawić niemalże bez ograniczeń. Dzisiejsze place zabaw znacznie się różnią od tych sprzed kilkudziesięciu lat.

Na czym może stać plac zabaw?

polecane bezpieczne nawierzchnie na plac zabawMałe dzieci nie mają jeszcze opanowanej do perfekcji koordynacji ruchowej, dlatego też często się przewracają. Zwłaszcza kiedy chcą gdzieś szybko pobiec, a na placu zabaw niewiele maluchów spokojnie się przemieszcza. W związku z czym na placu zabaw musi być dobrej jakości nawierzchnia, która ograniczy ewentualne uszkodzenia w razie upadku. Polecane bezpieczne nawierzchnie na plac zabaw mogą być montowane w budynkach lub na otwartej przestrzeni. Szczególnie dobre są gumowe nawierzchnie, ponieważ świetnie amortyzują upadki, a dzięki lekko prążkowanej powierzchni, zapewniają doskonałą przyczepność nawet kiedy są wilgotne. Montaż takiej nawierzchni jest dość prosty, ale wymaga przygotowania gruntu. Samo ułożenie płyt jest bardzo proste, gdyż łączy się je ze sobą jak puzzle i nie wymagają klejenia. Co istotne, nie kruszą się, nie odbarwiają i nie rozrywają, dzięki czemu mogą być długo użytkowane w każdych warunkach pogodowych. W celu kompletnego wykonania nawierzchni, przydają się jeszcze gumowe obrzeża, które w widoczny sposób oddzielają strefę zabawy od pozostałej. Maty gumowe jak i obrzeża kupimy w wielu sklepach sportowych lub w internecie na metry albo na ilość elementów o tych samych wymiarach.

Przeważnie dobrze zamontowana mata gumowa, nie będzie odchodzić od gruntu ani nie będzie się zwijać, dlatego tak ważny jest jej montaż. Najlepiej skorzystać z usług profesjonalistów, którzy doskonale się znają na montażu takich nawierzchni i zrobią to w kilka chwil.