Rośliny są nam potrzebne do życia, bo produkują tlen. Ponadto są nieodzownym elementem przyrody, który kocha większość z nas. Bardzo często otaczamy się roślinnością w domu, gdyż poza praktycznymi względami, jest ona wyjątkową dekoracją.

Jak działają biostymulatory roślin?

biostymulator wzrostu roślinKażda roślina do życia potrzebuje wody i światła. Jednak nie każda będzie pięknie rosnąć w dowolnym miejscu, ponieważ wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Najlepiej o tym wiedzą rolnicy i hodowcy przeróżnych roślin ozdobnych, którzy żyją z ich sprzedaży lub ich plonów. W rolnictwie i sadownictwie bardzo często stosowany jest biostymulator wzrostu roślin, który produkowany jest na bazie naturalnych składników. W sprzedaży znajdziemy dwa rodzaje biostymulatorów do stosowanie a rolnictwie i sadownictwie. Dzielą się one jeszcze ze względu na sposób aplikacji, gdyż mogą być doglebowe lub dolistne. Przeważnie mają postać płynu, gdyż taka jest najłatwiejsza w aplikacji. Biostymulatory roślin pełnią funkcję wspierania naturalnych procesów rozbudowy komórkowej. Przede wszystkim wpływają na szybkość wzrostu, ilości i jakości plonów, a także na odporność roślin względem niekorzystnych czynników. Biostymulatory obok nawozów są jedyne wszechstronne preparaty wspomagające wzrost i ogólnie rozwój rośliny. Dzięki regularnemu stosowaniu, rośliny mają większe i mocniejsze liście, dzięki czemu może znacznie efektywniej przeprowadzać proces fotosyntezy. Co najważniejsze, są one naturalne, zatem całkowicie bezpieczne dla rośliny.

Biostymulatory wzrostu można kupić w każdym sklepie ogrodniczym oraz w internecie. Są to produkty ogólnie dostępne dla rolników, sadowników, ale także dla każdego amatora domowej roślinności, który pragnie mieć bujną roślinność odporną na szkodniki i owady.