Każdego roku wielu naszych rodaków planuje wyjechać za granicę, gdzie planują wystartować ze swoim biznesem. Wiele z takich osób rejestruje za granicą swoją działalność gospodarczą lub ewentualnie zatrudnia się na etat. Warto tutaj jednak pamiętać co tym, że w wielu przypadkach przysługuje nam prawo do tego, by odzyskać swój VAT z zagranicy. Jak zatem skutecznie ubiegać się o zwrot VAT-u?

Odzyskanie nadpłaconego VAT-u z Unii Europejskiej

odzyskanie vat z zagranicyProwadząc swój biznes za granicą możemy w wielu przypadkach ubiegać się o zwrot swojego VAT-u. Prawo do tego mają szczególnie te osoby, które są zatrudnione w krajach na terenie całej Unii Europejskiej. Pracując zatem w Niemczech, Francji lub Wielkiej Brytanii możemy starać się o swój nadpłacony VAT. Odzyskanie VAT z zagranicy nie jest trudne i możemy w zupełności zrobić to sami. Jeśli jednak nie znamy się dobrze na biurokracji i nie lubimy spędzać wielu godzin w urzędach, to możemy tutaj znaleźć firmę, która zajmie się tym wszystkim za nas. Dobrym rozwiązaniem może wówczas być nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym, które będzie nas godnie reprezentować. W takim biurze rachunkowym pracują doświadczeni pracownicy, którzy z podatkami mają na co dzień do czynienia. Dodatkowo mając taką pomoc będziemy mieli gwarancję, że wszystkie kwestie z Urzędem Skarbowym zostaną zamknięta na ostatni guzik i w przyszłości nie będziemy mieli żadnych problemów.

Jeśli zatem chcemy odzyskać część swoich kosztów związanych z prowadzeniem działalności, to zdecydowanie warto walczyć o zwrot niektórych podatków. Optymalizacja podatkowo jest w dzisiejszych czasach niebywale ważna i wiele firm rozpoczynających swoją działalność za granicą zdaje sobie z tego w stu procentach sprawę. Warto zatem pilnować swoich finansów.