Kiedy firma, w której pracuję rozpoczęła współpracę z nowym, dużym zagranicznym przedsiębiorstwem wszyscy, łącznie ze mną, byli bardzo podekscytowani, ponieważ wiązało się to z dynamicznym rozwojem naszej spółki. Moje obawy wzbudzał jednak fakt, że komunikacja z tym klientem miała odbywać się w języku angielskim.

Najlepsze kursy języka angielskiego w Gorzowie

polecany kurs języka angielskiego w gorzowie wlkpChociaż może to się wydawać nieprawdopodobne, w trakcie całej mojej edukacji nigdy nie miałem lekcji angielskiego. W szkole zawsze wybierałem niemiecki, który wydawał mi się bardziej sensownym wyborem biorąc pod uwagę, że mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim i często jeździłem z rodzicami do Niemiec. Teraz jednak potrzebowałem angielskiego, a ponieważ mam dość dużą łatwość do nauki języków obcych, zapisałem się na polecany kurs języka angielskiego w Gorzowie Wlkp., który skończyło wcześniej dwóch moich kolegów. Kurs był intensywny, ale dzięki temu szybko złapałem podstawy i już po dwóch miesiącach mogłem prowadzić proste rozmowy telefoniczne i pisać podstawowe maile. Z czasem moje umiejętności poprawiały się, w czym z pewnością pomagał mi stały kontakt z naszym nowym klientem i możliwość wykorzystywania angielskiego w praktyce. Szefostwo doceniło to, jak szybko przystosowałem się do nowej sytuacji i jeśli dobrze pójdzie, to w przyszłym roku mam szansę na długo wyczekiwany awans, co będzie też wiązało się z podwyżką wynagrodzenia.

Wybierając kurs angielskiego warto wybrać taki, który jest polecany przez naszych znajomych lub rodzinę. Jak we wszystkim można trafić dobrze lub źle, a sprawdzony prowadzący czy szkoła językowa sprawią, że wydane na lekcje pieniądze przyniosą pożądane efekty i pozwolą na jak najszybsze przyswojenie języka obcego, co bardzo często jest sprawą kluczową.