Każdy sklep bez względu na branże potrzebuje mieć powierzchnię magazynową, na której ma dobrze zorganizowaną przestrzeń. Duże pomieszczenie oznacza wyższe koszty utrzymania, dlatego ważne aby magazynowane towary były przechowywane w przemyślany i ekonomiczny sposób.

Jakie regały są najlepsze do sklepu?

funkcjonalne regały sklepoweKażda branża handlowa ma swoje wymagania i w inny sposób będziemy eksponować mięso, artykuły spożywcze czy sprzęty elektroniczne. Jedne produkty są przechowywane na półkach, regałach a inne w szklanych gablotach lub na wieszakach. Funkcjonalne regały sklepowe muszą być praktyczne i zajmować maksymalnie mało miejsca bo wiadomo, że każdy przedsiębiorca chce jak najwięcej sprzedać a to czego klient nie widzi, to też nie kupi. W sklepie mięsnym towar zobaczymy w ladach, w piekarni pieczywo będzie poukładane na drewnianych półkach lub metalowych regałach, a nowoczesny sprzęt elektroniczny zapewne będzie zabezpieczony w specjalnych, szklanych gablotach aby zminimalizować ryzyko kradzieży. Miejsce, w którym towar jest wystawiany dla klienta musi być funkcjonalne żeby ułatwić mu do niego dostęp. Na regałach sklepowych towar musi tez być właściwie wyeksponowany żeby zwracał uwagę a nie odpychał. Jeżeli na półkach towary będą przeładowane to klient nie zwróci na nie uwagi i nie dokona ich zakupu. W magazynie możemy sobie pozwolić na większą swobodę w układaniu produktów na regałach, ale też musi tam panować porządek żeby móc wszystko szybko znaleźć i wystawić na sprzedaż.

Sklep jest miejscem, gdzie klient dokonuje decyzji zakupowej wiec musi to być miejsce funkcjonalne i przyjazne. Jeżeli na półkach sklepowych towar będzie zachęcał do zakupu to na pewno odniesiemy sukces i sprzedamy cały swój zapas produktów. Wystrój sklepu też jest ważny, bo świadczy o jego właścicielu.