Z czasem wszystkie rzeczy codziennego użytku ulegają zniszczeniu – nie zawsze jednak nadają się one od razu do wyrzucenia. Wiele z nich darzymy przecież ogromnym sentymentem, zdarza się bowiem, że wiążą się z jakimś ważnym wydarzeniem w naszym życiu lub stanowią prezent od kogoś szczególnie bliskiego.

Wykorzystanie rzepów pasmanteryjnych

szerokie rzepy pasmanteryjneBardzo często różnym zniszczeniom ulegają damskie torebki lub bardzo modne w ostatnim czasie torby zakupowe – nierzadko przeładowane po prostu prują się lub niszczą w inny sposób. Doskonałym pomysłem na uchronienie ich przed takimi sytuacjami są szerokie rzepy pasmanteryjne, dzięki którym możliwe jest każdorazowe zamykanie toreb. W ten sposób unika się przeładowania, a tym samym potencjalnego uszkodzenia torby zakupowej. Wystarczy zakupić po prostu odpowiedni kawałek rzepu w sklepie pasmanteryjnym i spróbować go samodzielnie zamontować w domu – wcale nie trzeba oddawać torby do krawca, narażając się na kolejne wydatki. Tegu typu rzepy bardzo często pokryte są wysokiej jakości klejem do materiału, dlatego wystarczy wywrócić torbę na lewą stronę, odmierzyć właściwy odcinek rzepu, usunąć foliowe zabezpieczenie i przyłożyć otrzymany pasek właściwą stroną do powierzchni torby. Następnie trzeba tylko użyć żelazka, żeby klej mógł chwycić i odczekać odpowiednią ilość czasu – zwykle materiał wiąże po godzinie lub dwóch, lepiej jest natomiast odczekać całą dobę, żeby mieć pewność, że rzep dobrze przyczepił się do torby. Naprawdę, nic prostszego.

Dzięki wykorzystaniu rzepu samoprzylepnego nasze torby zakupowe będą mieściły w sobie tyle artykułów, ile są w stanie udźwignąć. Wystarczy dobrać odpowiedni kolor paska rzepy i samodzielnie zamocować go później w domu, żeby móc cieszyć wspaniałym nowym gadżetem.