W trakcie ostatniej dekady jesteśmy świadkami gwałtownego wzrostu sprzedaży samochodów przeznaczonych do jazdy off- road oraz ich miejskich odpowiedników, tak zwanych SUV-ów. Jedne i drugie charakteryzują się dużymi rozmiarami i mogą być przeznaczone do jazdy w terenie, gdzie ze względu na swą specyfikę, pierwsze poradzą sobie o wiele lepiej.

Orurowanie aut terenowych

orurowanie dusterProdukcja i sprzedaż samochodów terenowych były kiedyś segmentem niszowym przeznaczonym dla wąskiej grupy nabywców. Moda na takie samochody wypromowana w ostatniej dekadzie sprawiła, że ich sprzedaż jest zbliżona, w przypadkach niektórych marek samochodowych, większa niż sprzedaż aut osobowych. Auta terenowe zawsze były tuningowane i było to podyktowane potrzebami bądź upodobaniami ich właścicieli, ale ze względu na niepowszechny charakter tego typu aut, zabiegi te były również domeną niszowych firm. Aktualnie tuning jest niezwykle popularny wśród posiadaczy aut tego typu i na rynku jest obecnych mnóstwo firm oferujących takie ulepszenia, między innymi bardzo popularne i efektownie prezentujące się orurowanie. Nawet niepozornie wyglądające na tle droższej konkurencji auta, jak na przykład Dacia Duster, dzięki specjalnie do niego zaprojektowanemu orurowaniu zmieniają swój wygląd na pełnokrwiste auto terenowe. Profesjonalnie wykonane orurowanie Duster nie tylko zwiększa wizualną atrakcyjność auta, ale również podnosi jego walory użytkowania w ternie, chroniąc je przed otarciami i uszkodzeniami.

Planując orurowanie swojego auta warto poszukać firmę, która nie tylko montuje gotowe zestawy, ale także wykonuje je, realizując indywidualne projekty zainteresowanych. Jest to możliwe dzięki dość powszechnej metodzie obróbki materiału wykorzystywanego do orurowania, czyli CNC.