Uprawa roślin ogrodowych to zajęcie wielu z nas. Aby nasz ogród dawał nam dużo satysfakcji, konieczne jest zadbanie nie tylko o wybór odpowiednich odmian i zwalczanie szkodników. W przypadku roślin dających owoce równie ważne jest również zadbanie o odpowiedni poziom składników mineralnych. 

 Zalety nawożenia truskawek pnących

nawożenie truskawek pnącychTruskawki to jedne z najbardziej ulubionych przez nas roślin. Zwłaszcza dzieci przepadają za ich słodkimi owocami. Obecnie na rynku jest wiele odmian różniących się wielkością owoców, plonowaniem i trudnością w uprawie. Coraz częściej wybieramy odmiany pnące, gdyż pięknie się prezentują a dla dzieci jest to dodatkowa frajda, że nie muszą się schylać po owoce. Jednak aby cieszyć się udanym zbiorem niezbędne jest zadbanie o odpowiednie nawożenie truskawek pnących. Odmiany te mają specyficzne wymagania w porównaniu do odmian tradycyjnych, gdyż roślina potrzebuje składników mineralnych do budowy swojej łodygi. Dlatego właściwe nawożenie truskawek pnących musi te kwestie uwzględniać. Oczywiście dużo zależy od tego na jakiej glebie prowadzimy uprawę i czy mamy możliwość zasilania jej za pomocą naturalnych sposobów, np. wyprodukowanym własnoręcznie kompostem. Jeżeli nie mamy specjalistycznej wiedzy, dobrze jest oprzeć się na wypróbowanych mieszankach nawozowych dostępnych w ofercie handlowej. Odpowiednio zbilansowane nawozy, dostarczą naszym roślinom wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Dzięki temu owoce będą duże i pyszne.

 Truskawki to jedne z najbardziej popularnych owoców. Jednak aby były one odpowiednio smaczne i słodkie, roślina potrzebuje stosunkowo dużej ilości składników odżywczych. Właściwe nawożenie truskawek pnących pozwoli nam cieszyć się owocami i sprawi, że cały krzew będzie ozdobą naszego ogrodu. Zadbane rośliny będą w takim wypadku dumą każdego ogrodnika.