Kiedy ktoś z naszego otoczenia spodziewa się dziecka zastanawiamy się, co kupić w ramach upominku. Najczęściej są to ubranka, jednak warto wtedy zakupić ubranka w większym rozmiarze, gdyż tych najmniejszych jest z reguły dużo przed narodzinami maluszka. 

Zestawy kąpielowe pomysłem na prezent

zestawy kąpielowe dla niemowlątJeśli nie chcemy kupować ubranka lub nie wiemy jaki rozmiar kupić, możemy pokusić się o wybór gadżetów i akcesoriów dla dziecka. Do wyprawki jest wiele rzeczy potrzebnych, ale są i takie, które się przydadzą i świeżo upieczeni rodzice będą z nich zadowoleni, gdyż okażą się bardzo praktycznymi prezentami. Jedym z przykładów takich elementów wyprawkowych są zestawy kąpielowe dla niemowląt. Możemy wybierać spośród wielu modeli i akcesoriów zestawów. Najczęściej są to wanienki wraz z akcesoriami do pielęgnacji maluszka, ręcznikiem. Mogą być to też zabawki do kąpieli, które będą gumowe i będą swobodnie pływały unosząc się na wodzie. Może być to też specjalna wanienka ze stelażem lub rozkładana w komplecie z przewijakiem i półeczkami na potrzebne akcesoria. Zestaw kąpielowy to może być również elegancko opakowany w koszu wiklinowym zestaw ręcznik, nożyczki, grzebień i szczotka oraz termometr do kąpieli. Taki uroczy zestaw będzie świetnym pomysłem na prezent dla noworodka. Zestaw kąpielowy może także zawierać specjalny leżaczek do kąpieli, który wkładamy do wanienki i kładziemy na nim niemowlę, co jest bezpieczniejszą opcją dla mało wprawionych rodziców. Są także specjalne wiaderka do kąpieli oraz ronda zakładane na główkę dziecka podczas mycia włosów, aby woda nie wpadała dziecku do oczu.

Na rynku możemy znaleźć sporo zestawów kąpielowych dla niemowląt. Mogą one składać się z wielu akcesoriów i gadżetów pomocnych podczas kąpieli niemowlęcia. Warto rozejrzeć się i zakupić taki zestaw, a okaże się praktycznym prezentem.