Narodziny dziecka są bez wątpienia przełomowym momentem dla każdego rodzica. Od tej chwili potrzeby noworodka będą na pierwszym miejscu. Przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiednie ubranko dla niego, które będzie miękkie i wygodne.

Popularne ubranka dla noworodków

półśpiochy dla noworodkaPrzyszła mama, jadąc do szpitala ma zawsze ze sobą torbę z najpotrzebniejszymi artykułami dla dziecka. Na pewno musi mieć kocyk, rożek, pieluszki tetrowe czy ubranka. Najczęściej zaraz po mierzeniu i ważeniu, noworodek jest ubierany i oddawany mamie na dłuższy czas. Położne zalecają, aby maluchy ubierać w śpiochy lub body ze spodenkami. Jednak jest też sporo innych rodzajów ubranek, które także się nadadzą. Mogą to na przykład być półśpiochy dla noworodka, które wystarczy połączyć  kaftanikiem lub body i maluch ma kompletny strój. Co najważniejsze, półśpiochy w pasie mają szeroką gumkę, która nie uciska brzuszka i mogą mieć zabudowane stópki lub tylko ściągacze na kostkach. Jest to bardzo wygodne ubranie dla maluszka, które łatwo założyć i zdjąć. Noworodki przez większość dnia i nocy śpią, budząc się tylko na jedzenie, więc dobrze, żeby były zabezpieczone przed zmarznięciem, a takie spodenki, będące dołem śpiochów, świetnie się sprawdzą. W kwestii wyboru materiału, to najlepiej wybierać bawełniane modele, ponieważ będą miękkie i pozwolą skórze oddychać. Przed ich założeniem dziecku, zawsze trzeba je dokładnie wyprać i wyprasować w celu sterylizacji. Półśpiochy bez problemu kupimy w każdym sklepie z artykułami dla niemowląt.

Dzieci bardzo szybko rosną, więc nie ma sensu kupować ubranek na zapas, bo maluchy mogą z nich wyrosnąć, zanim je założą. Dla noworodków przeznaczone są rozmiary ubranek od czterdzieści do sześćdziesiąt osiem. W większe wchodzą już niemowlaki.