Bardzo często zastanawiamy się nad tym w co warto zainwestować nasze pieniądze. Możliwości na tej płaszczyźnie jest bardzo dużo. Świetną sprawą jest inwestowanie w takie rozwiązania jak hodowle ślimaków. Te małe zwierzęta z rodziny mięczaków są cenione przede wszystkim za walory smakowe ale również za śluz, który jest szeroko wykorzystywany w branży kosmetycznej. 

Samodzielne hodowanie ślimaków

śluz ze ślimakaZe ślimakami najczęściej kojarzona jest Francja. Kraj ten jest największym na świecie konsumentem ślimaków. Nie chodzi tutaj jednak o zwykłe ślimaki, które znaleźć możemy na łąkach czy w lasach. Chodzi tu natomiast o ślimaki z gatunku tych hodowlanych. Od jakiegoś czasu ceniony jest na całym świecie również śluz ze ślimaka. Największe zastosowanie ma on oczywiście w branży kosmetycznej. Śluz ten wykorzystuje się również do produkowania lekarstw pomagających przy problemach dermatologicznych. Żeby pozyskiwać taki śluz ze ślimaka konieczne jest założenie specjalnej hodowli. Do tego zadania najlepiej sprawdzić się może specjalny tunel. Buduje się go głównie z folii, która nie przepuszcza wody oraz zatrzymuje ciepło we wnętrzu obiektu. Szkielet takich konstrukcji najczęściej tworzony jest ze stali lub ewentualnie z aluminium. Na chwilę obecną Francja pozyskuje ślimaki z innych krajów aż w 80%. Działające we Francji hodowle działają pełną parą ale nie są w stanie zaspokoić nawet jednej piątej zapotrzebowania.

Ceny za kilogram ślimaków hodowlanych są obecnie bardzo wysokie. Możemy więc naprawdę świetnie na naszej hodowli zarobić. Kluczową kwestią jest to by znaleźć firmy, które będą od nas takie ślimaki kupować. Oprócz firm działających we Francji, bardzo chętnie ślimaki kupują Włosi czy Hiszpanie. W tych krajach jednak zapotrzebowanie na ślimaki jest nieco mniejsze.