Integracja w firmie to nie tylko wyjazdy. Pracodawcy na wiele sposobów motywują pracowników. Jednym z efektywniejszych sposobów są wspólne eventy, które łączą ludzi i pozwalają odetchnąć. Tym samym wprowadzają świeżość, która pozwala im spojrzeć inaczej na firmę. Atmosfera wśród pracowników także pozytywnie zyskuje.

Dlaczego firma integruje się na eventach?

eventy integracyjneEvent jest to wydarzenie, w którym bierze udział dana grupa. Eventy integracyjne są tworzone przez pracowników, po to, aby odpocząć od codziennych obowiązków. Grupa pracowników musi zorganizować wydarzenie, na przykład imprezę firmową. Przed nimi jest wiele nowych zadań. Są to rzeczy, które na co dzień ich nie interesują, dlatego, aby rozwiązać wszystkie problemy, muszą ściśle ze sobą współpracować. Pracownicy muszą podzielić się na mniejsze zespoły, które będą odpowiedzialne za inne rzeczy. Jeden zespół powinien zorganizować catering, tak, aby odpowiadał innym ludziom. Kolejny z zespołów zajmie się organizacją muzyki lub dekoracji. Ogólnie rzecz biorąc, chodzi o sprawy związane z salą bankietową. Takich grup może być dużo, a każda na pewno znajdzie zajęcie. Pracownicy czują, że wykonują wspólnie coś, z czego będą mieli wspólną korzyść. takie wydarzenie firmowe ma inny charakter, ponieważ w trakcie bankietu pracownicy wiedzą, że sami przyczynili się do takiej atmosfery. Tego rodzaju imprezy firmowe są najlepiej wspominane przez uczestników oraz przynoszą pozytywne efekty w integracji.

Społeczności, w których każdy zna każdego, działają najlepiej. Jeśli jedna osoba zna umiejętności drugiej, to wie, że powinna zająć się czymś innym. W ten sposób ludzie uzupełniają siebie nawzajem. Im większy zespół, tym trudniej go zintegrować, lecz później są lepsze efekty. Innym słowem – eventy firmowe są warte wydanych pieniędzy.