Zostając rodzicami, pragniemy zapewnić naszemu maleńkiemu dziecku wszystko to, co jest najlepsze i jednocześnie funkcjonalne oraz wygodne w użytkowaniu przez nas i samo dziecko. Musimy zatroszczyć się o nabycie odpowiedniej dla dziecka wyprawki, która ma w sobie wiele elementów. Ważną rzeczą w wyprawce dla malucha jest pościel do wózka.

Materiał minky na pościel do wózka

kolorowa pościel do wózka minkyMinky to materiał robiący furorę przede wszystkim wśród rodziców noworodków i niemowląt. Oryginalny materiał minky to miękki polar lub pluszowa dzianina wykonana w całości z poliestru,  różniąca się od standardowego polaru i tradycyjnego pluszu. Materiał minky posiada wytłoczone kropki – wypustki. Dzięki nim materiał mieni się, bo ma niejednolitą powierzchnię, a z daleka przypomina materace lub maty, które też mają podobne wypustki.Modny od niedawna minky najczęściej występuje w połączeniu z innymi materiałami, np. bawełną, tradycyjnym polarem lub płótnem. Wówczas z jednej strony jest minky, a z drugiej – inna tkanina. Zaletą tego coraz bardziej popularnego materiału jest to, że cechuje go wysoka izolacja termiczna, zatem maluchom w wózkach, dobrze przykrytych nawet cienkim kocem minky, nie powinno zrobić się zimno do późnej jesieni czy wczesną wiosną. Ponadto kolorowa pościel do wózka minky, jest asortymentem, który można zakupić w sklepach z artykułami dla najmłodszych lub skorzystać ze sklepów internetowych. Asortyment tego typu pościeli jest bardzo szeroki i bogaty we wzory, więc każda mama z pewnością znajdzie odpowiednią dla swojej pociechy pościel do wózka.

Kupując produkt jakim jest kolorowa pościel do wózka minky, rodzice mogą być pewni, że dziecko nie zmarznie i będzie mu przytulnie w okrywającej je tego typu pościeli. Jest to świetna sprawa, gdyż pościel ta jest eleganckim dodatkiem do wózka oraz zapewnia komfort najmłodszym.