Byłam zmęczona naszą kuchnią. Nie pamiętam już, kiedy mieliśmy robiony po raz ostatni remont w tym pomieszczeniu, ale miałam szczerze dość. Nic mi się w niej nie podobało i widać było, że przydałby się duży remont. W końcu namówiłam męża na zrobienie konkretnej rewolucji w kuchni i mogłam się zabrać za wybieranie nowych opcji w miejsce tych starych wysłużonych.

Piękno granitu strzegomskiego w parapetach

parapety granit strzegomskiMąż z kamienną twarzą słuchał moich propozycji zmian, aż do momentu, gdy doszłam do parapetów przy oknach. Zdziwił się, że je też chciałam wymieniać, ale zwróciłam uwagę mu jak bardzo mamy te parapety zniszczone i jak fatalnie one wyglądają, przy stosunkowo niedawno wymienianych oknach. Faktycznie stwierdził mi rację i mogliśmy dzięki temu zabrać się za wybór odpowiednich parapetów, które wyglądem pasowałyby fajnie do nowo wybranych mebli kuchennych. I jeśli chodzi o te parapety granit strzegomski wygrywał z każdym innym wyborem – właśnie takie parapety podobały nam się najbardziej. Widzieliśmy, jak fajnie mogą współgrać z wybraną przez nas obudową kuchenną, więc wiedzieliśmy, że tylko taki wybór będzie wyborem dobrym w naszym przypadku. Podesłałam mężowi link do strony oferującej właśnie te konkretne parapety i pozostawiłam mu już wolną rękę co do zamówienia. Przyznam, że nie mogła, się już doczekać, jak będą wyglądały okna w nowej scenerii w kuchni.

Trochę nam remont zajął i z każdym dniem coraz bardziej nie mogłam się doczekać efektu końcowego. Parapety zostały na sam koniec i kiedy one już były umieszczone na swoim miejscu to wtedy mogliśmy już się w pełni cieszyć niesamowitym, granitowym stylem wykończenia nie tylko parapetów, ale też całej kuchni. Ten efekt robił naprawdę wielkie wrażenie i tego właśnie oczekiwałam.