Wietrzenie pomieszczeń to bez wątpienia bardzo ważny zabieg. Gdy do sypialni wpuścimy przed snem sporo świeżego powietrza to sen jest o wiele bardziej efektywny. Jednak trzeba zauważyć, że wietrząc mieszkanie mamy do czynienia w czasie zimy z utraceniem cennego ciepła z wnętrza pomieszczeń. Taka utrata jest równoznaczna z utraceniem pieniędzy. Jednak można tego uniknąć stosując nowoczesne rozwiązania. 

Sprawdzone systemy rekuperacyjne 

rekuperacja katowiceGdy myślimy o wietrzeniu naszych mieszkań to najczęściej kojarzy nam się to z otwieraniem drzwi i okien. Jednak takie zabiegi mogą generować pewne straty. Wyobraźmy sobie taką sytuację, że jest mroźna zima, a my chcemy przewietrzyć wnętrze naszego mieszkania. Najpierw wydaliśmy jednak trochę pieniędzy na to aby je ogrzać. Otwierając okna czy drzwi sprawimy, że ogrzewanie kilkugodzinne pójdzie na marne. Można jednak wietrzyć mieszkanie z możliwością odzyskiwania ciepła. Takie możliwości daje rekuperacja Katowice są zaś jednym z tych miast, w którym można z łatwością znaleźć sprawdzone firmy, które zajmują się profesjonalnym montowaniem takowych systemów w domach. Systemy rekuperacyjne to systemy, które pozwalają na przewietrzenie domu z jednoczesnym odzyskiwaniem ciepła z tego powietrza, które jest przeznaczone do wypuszczenia poza budynek. W efekcie można zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy w ciągu sezonu grzewczego. 

Wydajność nowoczesnych systemów rekuperacyjnych jest naprawdę duża. Jeśli zdecydujemy się na zainwestowanie w nowoczesne wersje takich systemów to może się okazać, że odzyskamy aż do 70 procent ciepła. Warto też zaznaczyć, że wiele systemów rekuperacyjnych może świetnie współpracować z nowoczesnymi systemami Smart DOM pozwalającymi na efektywne zarządzanie domem w pełni zdalnie.