Zdecydowana większość osób zdaje sobie sprawę z ryzyka jakie niesie ze sobą pandemia, dlatego stosuje się do zaleceń wydawanych przez Ministra Zdrowia. Poza szczepieniami, dystansem społecznym i dezynfekcją, istotne są maseczki.

Czy maseczki FFP3 są skuteczne?

niezawodna maska z filtrem ffp3Choć społeczeństwo ciągle jest podzielone co do opinii na temat szczepionek czy noszenia maseczek, to jednak nie zmienia to faktu, że są to rozwiązania popierane przez szerokie grono lekarskie, które powinno być dla każdego w tej kwestii autorytetem. Szczepionka chroni przez ciężkim przebiegiem choroby i przed śmiercią, natomiast dezynfekcja, dystans i maseczki chronią przed zakażeniem. Najlepszym sposobem na zmniejszenie ryzyka zakażenia jest  niezawodna maska z filtrem ffp3, która zapewnia nawet dziewięćdziesiąt dziewięć koma dziewięćdziesiąt dziewięć procent skuteczności. To daje niemalże pewność, że nie zostaniemy zakażeni nosząc ten rodzaj maseczki, ale na to składa się jeszcze kilka innych czynników. Przede wszystkim chodzi o sposób noszenia maski i długość czasu, jaką ją mamy na twarzy. Jeżeli maska będzie pod brodą lub zasłonięte będą tylko usta, to jej skuteczność będzie bliska zeru. Nie bez powodu maski FFP3 mają specjalne gumki oraz uszczelki na nos, aby można było jest właściwie dopasować do kształtu ciała i zapobiec odstawaniu. Jako nieliczne na rynku, maski FFP3 chronią przez wszelkimi wirusami, bakteriami, grzybami, alergenami czy pyłkami, zatem ich zastosowanie jest dość szerokie. Głównie korzystają z nich lekarze, co dużo mówi o skuteczności.

Jeżeli chcemy być bezpieczni, bez względu w jakim miejscu się znajdujemy, to najlepiej wybrać maskę z filtrem FFP3, gdyż wykazuje ona najwyższą skuteczność. Maska nie kosztuje zbyt wiele, gdyż kupimy ją już za około pięć – osiem złotych