Dzieci w pierwszych latach swojego życia bardzo często mają jakąś swoją ulubioną postać lub przedmiot. Często są to rzeczy lub postacie związane z bajkami, ale też równie często z realnym życiem. Mój siostrzeniec, na przykład, zakochał się w pojazdach budowlanych tylko dlatego, że mógł obserwować od urodzenia, jak sąsiedzi budują dom. Na topie są więc wszelkiego rodzaju koparki, wywrotki i tak dalej. 

Wywrotka do piasku dla dwulatka

wywrotka budowlana plastikowaKażde małe dziecko, które poznałam w życiu, po ukończeniu pierwszego roku życia miało jakąś swoją pierwszą w życiu pasję. Mój siostrzeniec, na przykład, w przyszłym miesiącu kończy dwa lata i od kilku miesięcy nie może żyć bez różnego rodzaju maszyn budowlanych. Od kiedy przyszedł na świat mógł obserwować z okien swojego domu jak sąsiedzi budują dom. Zakochał się więc w koparkach, wywrotkach, betoniarkach i tak dalej. Za każdym razem, jak dostaje prezent, jest to coś związanego z maszynami do budowy. Ma więc już dużo książeczek, samochodów i tak dalej. Teraz zbliża się sezon letni, więc mały będzie mógł bawić się w piaskownicy. Niedawno byłam w sklepie i wpadła mi w oko piękne wywrotka budowlana plastikowa, która idealnie nadawałaby się na zabawy w piasku. Była ona wykonana z bardzo dobrej jakości materiału, wykończona tak, żeby dziecko nie miało jak zrobić sobie krzywdy. Kupiłam więc tę wywrotkę i podaruje ją swojemu siostrzeńcowi z okazji zbliżających się urodzin. Na pewno będzie szczęśliwy.

Małe dzieci już tak mają, że często w pierwszych latach swojego życia wybierają swoje pierwsze pasje. Mój siostrzeniec, na przykład, zakochał się w pojazdach budowlanych. Wszystko dlatego, że mógł od urodzenia oglądać z okien swojego domu jak sąsiedzi budują dom przy pomocy wielkich urządzeń. Mały dostaje więc na każdą okazję jakąś zabawkę budowlaną.