Jakiś czas temu wybrałam się na targi botaniczne, na których wystawiały się różnego rodzaju sklepy ogrodnicze oraz kwiaciarnie. Roślin było bardzo dużo. Zaczynając od pospolitych fiołków i bratków (oczywiście pięknych i zróżnicowanych pod względem kolorów), aż do roślin egzotycznych, których samą nazwę ciężko wymówić i zapamiętać.

Niezwykłe ogrody zamknięte w szkle

ogród w słoikuLubię rośliny, jednak wiem, że egzotyczne kwiaty bardzo ciężko utrzymać w naszym klimacie. Wymagają one bardzo dużo uwagi oraz specjalistycznej wiedzy. Ograniczyłam się podczas wystawy do oglądania rośli, które będę mogła wykorzystać w swoim ogrodzie uwzględniają warunki atmosferyczne jakie panują w naszym kraju. Podczas oglądania stoisk trafiłam na kwiaciarnię, która oferowała w swoich usługach ogród w szkle. Ich kompozycje mnie zauroczyły. Nigdy nie spodziewałam się, że tak piękne żywe kompozycje nadają się do trzymania w mieszkaniu, a co dopiero w szkle. Świetne połączenie kolorów kwiatów z ozdobnymi elementami sprawiały, że każdy ogród w słoiku był inny i wyjątkowy. Całe to piękno zapierało dech w piersi. Oczywiście z moją miłością do roślin nie mogłam przejść obok tego stoiska obojętnie. Wyszło na to, że zakupiłam taki ogród do swojego salonu, żeby cieszyć oczy jego pięknym wyglądem. Podziwiam ludzi, którzy potrafią robić takie rzeczy jak ogród w słoiku i jeszcze dzielą się nimi z innymi. Każdy z Was powie, że robią to za pieniądze, ale dużo osób nie chce dzielić się pięknem nawet za korzyści materialne.

Jestem zachwycona moim zakupem. Ogród w słoiku świetnie się prezentuje w moim salonie, a co najważniejsze nie wymaga on szczególnej opieki. Jest to świetny pomysł na prezent, z którego każdy miłośnik ogrodów, lasów i ogólnie roślin będzie zachwycony. Szczególnie polecam tą formę osobą, które lubią przyrodę, a mieszkają w bloku bez dostępu do ogródka.