Ładne zęby dodają pewności siebie, dlatego wiele osób jest w stanie zrobić bardzo dużo dla idealnego uśmiechu. Sposobów na poprawienie wyglądu zębów, a w szczególności ich barwy jest kilka. Możemy to robić w zaciszu domowym, przy pomocy specjalnych past i preparatów, a także korzystając z usług specjalistów.

Profesjonalne wybielanie zębów

Wybielanie zębów we WrocławiuWielu z nas próbuje poprawić wygląd zębów domowymi sposobami, jednak w tym momencie, jeżeli robimy to bez żadnego nadzoru, może dojść do zniszczenia szkliwa. Zęby, które straciły ładny kolor z powodu picia kawy, wina lub palenia papierosów warto pokazać specjaliście. Oceni on, jak duże są szkody i wybierze metodę, która najlepiej poprawi ich wygląd. Wybielanie zębów we Wrocławiu można przeprowadzić bez problemu u sprawdzonego stomatologa. Istnieje kilka sposobów, które poprawiają koloryt zębów. Najtańsze są nakładki z żelem, odpowiednio dopasowane do kształtu naszej szczęki. Po przygotowaniu ich przez specjalistę, zabieramy je do domu i nakładamy na noc. Kuracja trwa około 2 tygodni, a stomatolog ocenia stan zębów oraz postępy w rozjaśnianiu. Kolejny sposób to naświetlanie lampą polimeryzacyjną zębów, które wcześniej zostają posmarowane substancją wybielającą. Sam zabieg trwa około godziny, jednak czasami trzeba go powtórzyć. Istnieje jeszcze możliwość wybielania laserowego, którego cena waha się od 1000 do około 2000 zł.

Nie można również zapominać o wybielaniu zębów, które są martwe. Bardzo często zdarza się, że po leczeniu kanałowym ząb stopniowo ciemnieje i wyraźnie odcina się od pozostałych. Na szczęście obecnie mamy już możliwość wyrównania jego kolorytu, przy czym ząb należy otworzyć, zabezpieczyć i wprowadzić do środka preparat wybielający. Jeżeli efekt jest zadowalający, ząb się plombuje, a pacjent zyskuje idelany uśmiech.