Jak prawidłowo karmić konia? Przy tak szerokim wyborze paszy, suplementów i siana wiele osób zastanawia się, czego dokładnie potrzebuje ich koń dla dobrego zdrowia i odżywiania. Wiele opinii i mitów na temat karmienia koni sprawia, że ​​podjęcie decyzji o tym, co karmić, jest jeszcze trudniejsze. Prawo wymaga, aby komercyjni producenci pasz dla koni umieszczali informacje dotyczące ich paszy na „przywieszce paszowej”, która jest przyczepiona lub wydrukowana bezpośrednio na worku.

Wybór najlepszej paszy dla konia

pasza objętościowaTen poradnik wyjaśnia potrzeby żywieniowe twojego konia, typowe wytyczne, których należy przestrzegać podczas karmienia konia oraz jak określić, czy jego wymagania żywieniowe są spełnione. Podstawowe składniki odżywcze to standard. Podczas karmienia koni należy pamiętać, że istnieje sześć podstawowych kategorii składników odżywczych, które należy spełnić: węglowodany, białko, tłuszcz, witaminy, minerały i woda. Często firmy paszowe zbilansują dla nas pierwsze pięć składników odżywczych, jednak ważne jest, aby nie zapomnieć o wodzie. Normalny, zdrowy koń zużywa 5-15 (lub więcej) litrów wody dziennie w zależności od temperatury, wilgotności i poziomu aktywności. Czysta woda powinna być dostarczana codziennie, a najlepiej, aby koń mógł ją pić przez cały czas, gdy jest spragniony. Pasza objętościowa to kolejny produkt, na które powinno być spore zapotrzebowanie. Pozostała część diety konia powinna być skomponowana w oparciu o zapotrzebowanie na każdy z pozostałych pięciu składników odżywczych. Wymagania te różnią się w zależności od osoby i mają na nie wpływ masa ciała konia, wiek, obciążenie pracą i wydolność metaboliczna.

Możliwość spojrzenia na znacznik paszy i stwierdzenia, czy ta karma spełni wymagania twojego konia jest bardzo przydatną umiejętnością. Przyjrzyjmy się każdej kategorii składników odżywczych, które napotkamy podczas oceny programu żywieniowego.