Domy, które były postawione przez naszych przodków bardzo często są jednopiętrowe, dlatego w dzisiejszych czasach, kiedy dominują domy również jednopiętrowe, lecz z adaptacją poddasza, a więc ludzie planujący rodzinę lub tacy co posiadają już dzieci postanawiają podciągnąć swój dom do góry o kilka metrów.

Jaka blacha przy aranżacji poddasza?

blacha ocieplanaPlanując adaptacje poddasza musimy załatwić wszystkie formalności, dokonać zakupu drewna, które wykorzystamy do wykonania podstawy naszego dachy. Przy adaptacji góry pasuje podnieść nasz dach o kilka metrów. Możemy tego dokonać za pomocą wymurowania ścian 2 warstwami pustaków, wylać betonową ławę, a przy okazji dać jeszcze na to belkę, która zostanie przyłapana za pomocą śrub. Gdy wykonamy, już szkielet naszego dachu przychodzi nam najtrudniejszy wybór blachy. Bardzo dobra jest blacha ocieplana, która bardzo dobrze będzie spisywać się na poddaszu. Pieniądze, które wydamy na blachę zwrócą nam się na zakupie ocieplaniu poddasza za pomocą wełny. Mając taką blachę ocieplaną możemy dać dwie warstwy wełny. Pierwsza warstwa musi być o grubości 10 cm, ale drugą możemy dać o grubości 5 cm, zaoszczędzimy przy tym, ponieważ, aby nasze ocieplenie było dobrze wykonane w sumie najlepiej dać dwie warstwy o grubości 10 i 10 cm lub 10 i 15 cm. Stosując takie rozwiązanie, podczas zimy nasze pokoje nie stają się, tak bardzo szybko zimne, a co za tym idzie zaoszczędzimy na ogrzewaniu, całej góry, a więc blacha ocieplana pozwoli zaoszczędzić Ci parę groszy.

Wykonując zmianę dachu, musimy wszystko wykonać z jak najlepszych materiałów, ponieważ dach jest najważniejszym elementem naszego domu zaraz po ścianach. Dobrze wybrane drzewo i dobrej jakości blacha pozwoli Ci na to, abyś mógł cieszyć się z tego remontu przez bardzo długo, i możesz być pewien, że drugi raz nie będziesz musiał wykonywać takich prac