Ojców jest niewątpliwie jednym z najbardziej znanych części Szlaku orlich Gniazd. Jest to miejsce niezwykle popularne wśród turystów, którzy lubią spędzać tutaj czas w sposób aktywny. Dzięki temu, że leży on niedaleko Krakowa, możliwe jest dojechanie tutaj samochodem czy innym środkiem transportu. Dzięki temu, że Ojców jest tak bardzo atrakcyjny turystycznie, jest odwiedzany na przykład przez turystów pieszych, którzy chętnie przemierzają tutejsze szlaki.

Ojców jako atrakcja dla turystów

ojców - jakie atrakcjeTurystów mogą przyciągać do Ojcowa piękne krajobrazy Doliny Prądnika. Jest to niezwykle malowniczy teren, który jest niezwykle charakterystyczny, ze względu na skały, które się tam znajdują. Jeżeli zainteresuje nas Ojców – jakie atrakcje możemy tam zobaczyć? Po pierwsze turyści piesi mogą przemierzać dolinę znanym szlakiem (zwanym Szlakiem Orlich Gniazd), który ciągnie się od Częstochowy do Krakowa. Wiele atrakcji mijamy po drodze, takich jak Maczuga Herkulesa – charakterystyczny ostaniec przy drodze do Ojcowa. Bardzo ciekawe są także inne zabytki, takie jak Zamek w Ojcowie, czy Brama Krakowska. Ojców może być idealnym terenem na piesze wędrówki także ze względu na fakt, że nie występują tam bardzo strome nachylenia terenu. Jest to zatem teren, który przypadnie do gustu turystom, którzy nie są zbyt zaprawieni w dalekim przemierzaniu górskich terenów.

Okolice Ojcowa mogą być atrakcyjne dla osób, które lubią samotnie przemierzać szlaki, a także nie bardzo lubią tłum w górach. W Ojcowie nie znajdziemy takich tłumów, co jest zaletą dla ludzi, którzy chcą spokojnie, ale także aktywnie wypocząć. Wiele terenów Ojcowskiego parku narodowego nadaje się także do turystyki rowerowej. Po tej okolicy mogą jeździć zarówno amatorzy, jak i osoby doświadczone.