W rozwoju każdego dziecka, już od pierwszych lat życia, ogromną rolę odgrywa ruch i zabawy na świeżym powietrzu. Dlatego, jeśli tylko istnieje taka możliwość, korzystajmy z pogody i pozwólmy dziecku bawić się na zewnątrz, oraz obcować z naturą. Place zabaw, osiedlowe piaskownice, czy zabawy w parku, to doskonała forma spędzania czasu. Warto też znaleźć trochę miejsca w ogrodzie i zaadaptować go na miejsce zabaw dla naszej pociechy. 

Miejsce dziecka w przydomowym ogrodzie

piaskownice ogrodowe dla dzieciPosiadając nawet niewielki kawałek własnego ogródka, możemy z powodzeniem urządzić miejsce, w którym nasza pociecha radośnie i aktywnie spędzi czas. Doskonałym pomysłem na kreatywną zabawę dla najmłodszych są piaskownice ogrodowe dla dzieci. Już kilkumiesięczne, siedzące dziecko z radością odda się zabawie w piasku. Plastikowa piaskownica z zamknięciem osłoni piasek przed deszczem i zanieczyszczeniami. Nieco inne będą piaskownice ogrodowe dla dzieci starszych. Stojąca na czterech solidnych nogach, z dwoma pojemnikami, na piasek i wodę osobno, zaopatrzona w parasol przeciwsłoneczny, pozwoli kilkulatkowi zarówno na budowanie zamków z piasku, jak i puszczanie wodnych okrętów. Jeśli zależy nam na miejscu, gdzie dziecko będzie mogło się porządnie wyszaleć, zainwestujmy w trampolinę. Dzieci uwielbiają skakać, szczególnie w towarzystwie rówieśników. Sami również będziemy mogli skorzystać z tej atrakcji. Huśtawka, zjeżdżalnia, czy drewniany domek, w którym nasza pociecha będzie mogła chować swoje skarby, to także doskonałe pomysły, by przekonać do spędzenia czasu na podwórku.

Zabawa na dworze ma ogromny wpływ na rozwój fizyczny, jak również intelektualny dziecka. Poprzez kontakt z przyrodą dziecko poznaje otaczający je świat, nabywa nowych umiejętności oraz sprawności manualnych i fizycznych. Dlatego wszelkiego rodzaju zabawy w ogrodzie niosą ze sobą same korzyści.