Karta pamięci jest obecnie jednym z najbardziej rozpowszechnionych nośników do przechowywania danych. Z racji swoich rozmiarów oraz delikatnej budowy często zdarza się, że ulega uszkodzeniu. Skutkiem tego odczyt danych stanie się nie możliwy. Dziś nie musi to oznaczać, utraty wszystkich tych danych. Technika pozwala na ich odzyskanie w bardzo dużej części. 

Typy uszkodzeń karty pamięci oraz odzysk danych

jak odzyskać pliki z karty pamięciZatem odpowiedzmy sobie na pytanie jak odzyskać pliki z karty pamięci? Przed rozpoczęciem procesu odzyskiwania danych musimy sobie odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób dane zostały utracone. Utratę danych z karty można pogrupować na trzy zasadnicze kategorie: logiczne, mechaniczne i elektroniczne. Jeśli dane zostały utracone po przez uszkodzenie logiczne odzyskanie danych będzie bardzo proste i możliwe do wykonania w domowych warunkach przy wykorzystaniu ogólnodostępnych darmowych programów znajdujących się w internecie. Obsługa takiego oprogramowania jest bardzo prosta i intuicyjna. Dane mogą zostać odzyskane nawet w 100% jeśli nie zostały napisane. Odzyskiwanie danych po uszkodzeniach mechanicznych o oraz elektronicznych jest już bardziej skomplikowane i wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresy informatyki oraz wykorzystywania specjalnych urządzeń oraz programów zdolnych odzyskać dane które po sczytaniu danych scalą go w jeden konkretny obraz. Popyt na usługi staje się coraz większy między innymi dlatego, że kart pamięci jest coraz więcej i ulegają one najzwyklejszemu wyeksploatowaniu. 

Reasumując jeśli będziemy zastanawiali się jak odzyskiwać dane z karty pamięci musimy skontrolować typ uszkodzenia na skutek, którego odczyt danych stał się niemożliwy. W przypadku utraty ważnych danych nie należy się stresować ponieważ wraz z rozwojem techniki odzyskanie wszystkich danych z nośnika stało się możliwe w bardzo przystępnych cenach.