Od kiedy pamiętam w okresie jesienno – zimowym marzną mi dłonie i stopy. Jest to spory problem, ponieważ z tego powodu często łapię różnego rodzaju przeziębienia, przez co muszę brać zwolnienia lekarskie z pracy i, co gorsza, zarażam żonę i dzieci, które później opuszczają lekcje w szkole. Pewnego dnia moja żona miała już tego dość i znalazła proste rozwiązanie.

Zalety wełnianych kapci

kapcie wełniane męskieMoja narzekanie na zatkany nos i konieczność pracy z domu sprawiły, że w ostatni weekend żona kupiła mi kapcie wełniane męskie, na pierwszym z brzegu stoisku w naszym ulubionym centrum handlowym. Pomimo początkowego sceptycyzmu, jeszcze tego samego wieczora uznałem, że to najwspanialsze kapcie, jakie kiedykolwiek miałem. Było mi w nich tak ciepło, że nawet ręce przestały być zimne! Oczywiście zadowolona była też moja żona, która uznała samą siebie za zdrowotnego szefa w naszym domu. Co akurat nie ulegało wątpliwości od lat. Po blisko tygodniu chodzenia w nowych nowych kapciach czuję się zdrowy jak ryba i niezagrożony przeziębieniem z powodu wychłodzenia stóp. Aż się dziwię, że tak prosty sposób może tak bardzo zmienić odczucie dotyczące temperatury ciała. W najbliższym czasie planuję podjechać do tego stoiska i kupić sobie jeszcze dwie pary takich samych kapci – jedna do domku letniskowego, żeby zawsze mieć ja na miejscu, a drugie do domu na wypadek, gdyby moje obecne zniszczyły się albo zaginęły. Skoro mam sprawdzone źródło, to muszę się zabezpieczyć na przyszłość! 

Odpowiednie ogrzanie stóp może być naprawdę skutecznym sposobem dbania o swoje zdrowie, zwłaszcza w chłodniejszych miesiącach. Zejście do piwnicy, czy krótkie wyjście na balkon w zwykłych kapciach może przyczynić się do przeziębienia. Wełniane kapcie rozwiązują ten problem raz na zawsze.