Od jakiegoś czasu pracuję zdalnie. Jako że miała być to tylko chwilowa zmiana postanowiłam, że nie będę zmieniała swojego starego laptopa, tylko jeszcze przez jakiś będę go używać w celach służbowych. Niestety nie miałam nigdy szczęścia do sprzętu elektronicznego co miało znowu się potwierdzić.

Dobry komputer stacjonarny

tani komputer pcJuż po trzech tygodniach intensywnego używania laptopa, miałam dość. Nie pomagała częsta defragmentacja dysku oraz usunięcie wszystkich niepotrzebnych, a zainstalowanych programów. Sprzęt z dnia na dzień coraz bardziej szwankował i zaczęłam obawiać się najgorszego. Głośna praca wiatraka chłodzącego, częste wieszanie się systemu operacyjnego jednoznacznie oznaczało zbliżający się koniec sprzętu. W ciągu pracy musiałam kilkakrotnie wyłączać sprzęt, by po ponownym uruchomieniu móc przez godzinę lub dwie spokojnie pracować. Jednak sama nie miałam zbyt dużego pojęcia jaki sprzęt powinnam sobie kupić. Odkąd pamiętam zawsze miałam do tego tematu doradcę. Osoba taka, najczęściej był to informatyk miała wiedzę, która dla mnie była z kategorii tych o których nie mam bladego pojęcia. Procesory, dyski twarde, pamięć ram dla mnie było tego zdecydowanie za wiele. Nie widząc innego rozwiązania postanowiłam skontaktować się z zaprzyjaźnionym informatykiem, który polecił mi tani komputer pc. Komputer stacjonarny miał okazać się lepszym rozwiązaniem niż laptop. I faktycznie tak było. Aktualnie dobre komputery pc można kupić w przystępnych cenach. Tani stacjonarny komputer z dobrymi parametrami okazał się strzałem w dziesiątkę. Mogłam odetchnąć z ulgą. Zakupiony sprzęt sprostał moim oczekiwaniom i cenowo zmieścił się w moim budżecie. Nie musiałam już więcej martwić się o to czy będę mogła spokojnie pracować. Miałam teraz pełną kontrolę nad pracą i mogłam cieszyć się szybkim sprzętem.

Każdy kto zwleka tak jak ja z zakupem nowego sprzętu komputerowego powinien zastanowić się nad tym czy warto tyle się męczyć. Dobry i nowy sprzęt ułatwi nam pracę. Gdy komputer staje się również narzędziem do zarabiania pieniędzy na życie nie powinno się odkładać tej decyzji na później. Komfort pracy jest najważniejszy.