Zimowy ogród przestał już być dobrej luksusowym. Wiele właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na takie rozwiązanie, nie tylko ze względów estetycznych, ale również w celu obniżenie kosztów ogrzewanie budynku.

Korzyści budowy zimowego ogrodu

kompleksowa budowa zimowego ogroduPrzeprowadzona kompleksowa budowa zimowego ogrodu przez profesjonalną firmę zapewnia trwałość konstrukcji na wiele lat. Taka firma zajmuje się również sprawami formalnymi związanymi z budową. Przeszklone przydomowe pawilony są rzucającym się w oczy elementem architektury. Ważne, aby miał ten sam styl co reszta domu. Forma przeszkleń powinna mieć odpowiedni format nie może być zbyt mała, ponieważ nie spełni swoich funkcji. Producenci oferują tradycyjne przeszklenia na planie półkola, prostokątne lub foremne. Tego typu aranżację najczęściej stawiane są przy zewnętrznej ścianie budynku. Ogród zimowy nagrzewa się do słońca, przez co stwarza termiczny bufor, chroniący wnętrza przed chłodem i hałasem. Dzięki temu można znacząco obniżyć koszty eksploatacji domu. Dużą zaletą zimowego ogrodu jest możliwość całorocznej uprawy roślin zwłaszcza tropikalnych gatunków. Stwarza to świetne miejsce do relaksu wśród bujnej roślinności. Taki pawilon sprzyja odpoczynku szczególnie w okresie, kiedy za oknem jest szaro i ponuro. W oranżeriach często właściciele domów decydują się na urządzenie jadalnie, strefy wypoczynkowej. W wielu takich nowoczesnych oranżeriach montowane jest ogrzewanie. Do ogrzewania wykorzystywane są standardowe grzejniki ścienne lub kanałowe.

Istnieje możliwość zamontowania sterownika temperatury. Można przez to korzystać z ogrodu w sezonie zimowym. Współczesne ogrody zimowe mają mało wspólnego z tradycyjną werandę. W której hulał wiatr i była  użytkowana tylko podczas ciepłych dni.