Jeżdżąc rowerem trochę bardziej profesjonalnie bardzo szybko nabieramy ochoty na to, aby dokumentować w jakiś sposób swoje osiągi, chociażby po to, aby mieć co porównywać co kilka tygodni treningów. W ten sposób najłatwiej jest nam sprawdzić czy robimy jakieś postępy. Swoje osiągi możemy mierzyć na różne sposoby, na przykład przy pomocy aplikacji lub w nieco bardziej tradycyjny sposób, przy pomocy liczników.

Licznik rowerowy wyposażony w gps

liczniki rowerowe gpsDodatkowe wyposażenie roweru sprawia, że jazda nim jest znacznie przyjemniejsza. Do takiego dodatkowego wyposażenia, które warto dokupić, nawet już na samym początku przygody z rowerami, możemy zaliczyć licznik rowerowy. Najlepszym wyborem są liczniki rowerowe gps, ponieważ takie urządzenie daje nam bardzo dużo możliwości. Nie tylko mierzy naszą aktualną prędkość, ale także wylicza nam prędkość średnią oraz pokazuje nam prędkość maksymalną jaką osiągnęliśmy. Dodatkowo takie urządzenie zapisuje nam trasę, którą się poruszaliśmy, a także pokazuje nam trasę, którą sobie wyznaczyliśmy na przejazd. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie musimy znać terenu, a i tak dojedziemy bezproblemowo do wyznaczonego sobie celu. Taki licznik posiada bardzo wytrzymałą obudowę. Dzięki temu jest odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a także na zawilgocenia. Nie musimy się bać o to, że deszcz zniszczy nam licznik.

Kwota potrzebna do zakupu tego typu urządzenia to minimum trzysta złotych. Lepszej klasy urządzenia, które są nie tylko trwalsze, ale także dają nam więcej możliwości, kupimy za około tysiąc pięćset złotych. Zakupu najłatwiej będzie nam dokonać przez internet. W zestawie z urządzeniem dostaniemy instrukcję obsługi, która umożliwi nam bezproblemowe korzystanie z licznika.