Kamery starego typu miały to do siebie, iż zwykle nie były zbyt kompatybilne z nowymi systemami i oprogramowaniem. Co prawda dało się je podłączyć i nawet wtedy jakoś funkcjonowały, ale nic więcej. Dlatego też, przy unowocześnianiu monitoringu należało zwykle wymienić wszystkie podzespoły, bez wyjątku.

Kamera tubowa wysokiej jakości

kamera tubowa ipKamery tubowe były jednym z ulubionych narzędzi operatorów monitoringu, i bodaj najbardziej poręcznym. Jedna kamera tubowa ip pozwalała im na monitorowanie praktycznie całego sklepu, bez konieczności przełączania obrazu z innych kamer. Było to jednak możliwe tylko przy zachowaniu jak największej płynności ruchu i obrotu kamery. Dlatego też, wymiana kamery tubowej na urządzenie najnowszej generacji musiało być szybkie i bezproblemowe. Wymagało to całkowitej wymiany okablowania, szyny, prowadnic i wagonu, a także przeinstalowania oprogramowania. Nauczeni poprzednimi wymianami, woleliśmy nie ryzykować i nie podłączać nowych urządzeń do starych elementów, gdyż zazwyczaj kończyło się to przestojami w pracy i mozolną wymianą podzespołów. Nowe kamery, jak większość urządzeń nowej generacji, były doskonale przystosowane do swojego zadania i reagowały bezproblemowo, szybko i płynnie, a jeden z operatorów porównał nawet sterowanie kamerą do kierowania postacią w grze komputerowej. Dzięki takim narzędziom pracy, operatorzy mogli wykonywać swoje zadania jeszcze sprawniej, bez wszelkich niedogodności, jakie często pojawiały się przy używaniu starego typu urządzeń.

Co najważniejsze, jakość obrazu odbieranego przez nowe kamery była nieporównywalnie lepsza niż tego ze starych kamer. Do tego stopnia iż w końcu należało zmienić monitory na takie o wyższej rozdzielczości, by móc w pełni wykorzystać osiągi nowego sprzętu.